foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

W 61. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni. Podczas trwających od piątku do soboty zmagań, których stawką był awans do eliminacji regionalnych w Katowicach, mieliśmy okazję posłuchać poezji śpiewanej czy monodramów. Zarówno w Piwnicy Rysia, jak i na deskach Teatru Nowego nasi reprezentanci osiągnęli pełny sukces. W kategorii poezja śpiewana pierwsze miejsce zdobyły Aleksandra Rojek oraz Milena Wojtek, a na wyróżnienie zasłużył Adam Stryjakiewicz. Na najwyższym stopniu podium uplasowała się także Magdalena Archacka, która zaprezentowała się publiczności w kategorii „wywiedzione ze słowa”. Nie byłoby jednak tych zwycięstw bez akompaniatorów: Agaty Kornackiej, Karoliny Badury, Pauliny Pudło, Wojciecha Stenzela, Adama Stryjakiewicza oraz Adama i Michała Kozińskich, którym należą się słowa podziękowania.

Gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i życzymy powodzenia w Katowicach!

K. Smutek kl. 3m

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

b_150_100_16777215_00_images_logo_wspierajmy_hospicja.png

Login Form

Who's Online

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!