IMG 5099Dzień 17.10.2016 okazał się być wyjątkowym dla szkoły. O godzinie 16:00 nasza grupa teatralna po raz pierwszy miała zaszczyt wystąpić w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Zabrzu. Tematem dramatu czytanego - imprezy towarzyszącej XVI Festiwalowi Dramaturgii Współczesnej - było życie i twórczość wielkiej, polskiej artystki Violetty Villas. Dominika Pisarska tego dnia była niczym zmartwychwstała piosenkarka. Odegrała swoją rolę na medal. Piosenka "List do matki", niezaprzeczalnie poruszyła nasze serca. W fantastyczny sposób ukazała rozterki, pasję, marzenia bohaterki przedstawienia pt. "Nikt mnie nie poznał". Należy pamiętać, że na scenie wystąpili również inni uczniowie szkoły, m.in. maturzyści: Patrycja Goszczyńska, Przemek Garbowski, Artur Babciński, Wiktoria Griner, Weronika Sąpor. Każdy odegrał swoją rolę bardzo dobrze. Myślę, że wielu z nas nie pomyślałoby nawet, jakich aktorów mamy w naszej szkole! Ogromne znaczenie w spektaklu mieli młodzi muzycy Zespołu Szkół nr 10 jak np. Dominika Walz, która bajecznie zagrała na flecie, czy Karolina Badura - nasza wiolonczelistka i skrzypaczka - Paulina Pudlo.

Uczniowie ZS 10 po raz pierwszy wystawili dramat czytany, ale trzeba przyznać, że z ogromnym sukcesem. Gratulacje należą się nie tylko im, ale przede wszystkim pani Beacie Wyrzykowskiej- Piesik, która przygotowując uczniów do występu, wykonała kawał dobrej roboty! Możemy być dumni, że mamy tak utalentowane osoby w naszej szkole!

Chapeau bas!

S. Maligłówka i A. Augustyniak kl. IIIo