MG 1211 2W dniu 16.12.2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Zabrzu odbył się V Wieczór Poezji, koncert zarówno słowny jak i muzyczny pt. ,,(Nie) zakazane piosenki". Wieczór ten był dla widzów oraz aktorów bardzo ekscytujący. Spektakl, który rozpoczął się o godzinie 18.30  składał się z 2 części: poważnej, która poruszała problem II wojny światowej i stanu wojennego oraz zabawnej, dzięki której sala rozbrzmiewała śmiechem. Kto by pomyślał, że można połączyć historię i ból II wojny światowej z groteskowymi oraz zabawnymi kabaretami i przedstawić podczas jednego występu.... Okazało się, że można! Na początku pokazu przenieśliśmy się w czasy II wojny światowej pełnej nostalgii i melancholii, dzięki Adamowi Stryjakiewiczowi, który wykonał piosenkę ,,Nim wstanie świt". Następnie wysłuchaliśmy wyrecytowanych fragmentów ,,Pamiętnika z wojny" przez naszą gimnazjalistkę- Zuzannę Gajdzik, która świetnie ukazała, z jakimi trudnościami borykali się żyjący w tamtych czasach ludzie. Trzeba przyznać, że Katarzyna Szostak, która wykonała perfekcyjnie piosenki: ,,Poczekalnia" i ,,Czerwone jabłuszko" podbiła serca wielu widzów. Oczywiście to nie wszyscy wykonawcy, ponieważ na scenie wystąpiło o wiele więcej uczniów naszej szkoły, m.in: Dominika Pisarska, Agnieszka Kołodziej, Joanna Rogut, Kamila Kocur i absolwentki: Milena Wojtek, Magdalena Archacka i Anna Jamróz. Wszyscy aktorzy z ZS 10 niezaprzeczalnie zasłużyli na Oscara!

Druga część przedstawienia rozbawiła wszystkich do łez. Koniecznie trzeba pogratulować pani Katarzynie Kowalskiej-Bławat i Zuzannie Zappel, które doskonale przygotowały naszych uczniów do występu i zapewniły zabawę wszystkim widzom.

Szczególnie ważną rolę tego wieczoru odegrali nasi zdolni akompaniatorzy, m.in. Karolina Badura, Paulina Pudlo, Marcel Krawczak, Wojciech Stenzel i Adam Koziński, którzy nadali klimat swoją muzyką. Na koniec wystąpiła Oliwia Szybowska z piosenką,, Gdzie są kwiaty z tamtych lat", która spodobała się tak bardzo, że poproszono o bis. Tak więc wspólnie śpiewając zakończyliśmy ten fantastyczny wieczór.

Wieczór Poetycki był zdecydowanie wielkim sukcesem, który zawdzięczamy nie tylko wykonawcom, ale przede wszystkim pani Beacie Wyrzykowskiej- Piesik, która przygotowała przedstawienie i włożyła wiele trudu, aby piątkowy spektakl wyszedł tak wspaniale! Czapki z głów dla naszych utalentowanych uczniów i ich przewodnika!

Gratulacje!

b_150_100_16777215_00_images_logo_wspierajmy_hospicja.png

Who's Online

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.