11W piątek 9 listopada mieszkańcy Zabrza byli świadkami happeningu zorganizowanego przez młodzież i nauczycieli naszej szkoły na placu teatralnym na cześć rocznicy odzyskania niepodległości. Widzowie zostali przeniesieni w klimaty lat 20. i 30 XX w.

Happening był bardzo rozbudowanym przedsięwzięciem. Uczniowie, ubrani jak na ówczesną modę przystało, przedstawiali powojenną kulturę. Grupa taneczna niejednokrotnie zatańczyła klasycznego walca, charyzmatyczne tango czy skocznego Charlestona. Mieliśmy przedstawicieli w muzyce oraz malarstwie, którzy uwieczniali zabrzańskie budynki. Nie zabrakło także kącika dla najmłodszych, gdzie odbywały się gry i zabawy.  Natomiast mieszkańcy zostali poczęstowani biało-czerwonymi babeczkami.

Nasza szkoła przypomniała wszystkim jak ważny jest dzień 11-sty listopada. Zadanie było niezwykle trudne, lecz rezultat- fantastyczny i trafiony w punkt. Gratulujemy uczniom i nauczycielom pierwszorzędnego dzieła!

A. Musiał (3m)