Aktywność młodzieży nie ograniczyła się wyłącznie do zajęć projektowych: goście spędzili wolny czas na basenie miejskim „Aquarius”, w Multikinie, na zajęciach sportowych w „Dziesiątce”. Mieli okazję zjechać na poziom 320 kopalni Guido i zapoznać się z ciężką górniczą pracą. „To było niezmiernie ekscytujące przeżycie dla mnie i moich uczniów znaleźć się pod ziemią, jechać podwieszaną kolejką, przeciskać się przez wąskie przejścia, słyszeć ogłuszający huk pracujących maszyn – powiedział na zakończenie wizyty w kopalni Robert Vella z Malty. Zagraniczni goście zwiedzili też zabytkowy Kraków oraz pochylili się nad cierpieniem więźniów obozu Auschwitz. Liczne zajęcia w gronie przyjaciół znacznie zacieśniły więzy przyjaźni, zniosły dzielące bariery językowe i kulturowe. Bardzo trudno było się rozstać po tak pełnym emocji tygodniu i wrócić do codziennych zajęć.

link do galerii