100 4386W dniu 16 czerwca 2014 roku odbyły się warsztaty z dietetyki dla 3 C gimnazjum. Uczniowie zostali zaproszeni przez 2 mop LO i prowadzącą zajęcia Irenę Bacz. Uczniowie ci realizują przedmiot Dietetyka i odnowa biologiczna w ramach rozszerzeń.

Tematem zajęć było zdrowe odżywianie się, które jest istotnym elementem jakościowym życia i częścią edukacji ogólnej. Szczególnie wśród dzieci i młodzieży należy rozwijać programy promujące zdrowe odżywianie. Ankieta przeprowadzona na początku lekcji udowodniła, że jest to problem. Wynik potwierdził, że – czas poważnie zatroszczyć się o zdrowie.

Uczniowie 2 mop starali się uświadomić swoim młodszym kolegom100 4372 jakie błędy popełniają, co muszą wiedzieć o racjonalnym odżywianiu, podali 20 wartościowych produktów, które powinny się znaleźć w ich diecie. Na koniec lekcji podali złote reguły czyli praktyczne zasady zdrowego odżywiania.

Celem lekcji 2 mop było uświadomienie swoim młodszym kolegom, że zdrowe odżywianie się ma zasadnicze znaczenie, ze względu na perspektywę dłuższego i aktywnego życia. 2 mop to już wie po roku nauki dietetyki i mają nadzieję, że po lekcji ich koledzy też już wiedzą.

link do galerii

b_150_100_16777215_00_images_logo_wspierajmy_hospicja.png

Who's Online

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.