W dniach od 17 kwietnia do 20 kwietnia dwóch nauczycieli p. Małgorzata Jurczyk i p. Wirginia Tomczyk brały udział w drugim międzynarodowym spotkaniu, które miało miejsce w miejscowości Sisak - centralna Chorwacja.

Spotkanie było bardzo pracowite, ale zarazem bardzo interesujące.

Nasi gospodarze przedstawili kilka ciekawych prelekcji . Główną tematyką był oczywiście dron, jego podstawowe elementy składowe, jakie problemy mogą wynikać podczas montażu własnego drona. Ale oprócz głównego tematu związanego z dronami mieliśmy okazję posłuchać ciekawej prelekcji o tematyce wydruków i także samych drukarek 3D. Szkoła Sisak zaprezentowała nam pokaźną drukarkę 3D, w której można drukować elementy o większych gabarytach.

Nasi partnerzy Chorwaci i Slowenii szczycą się osiągnięciami z zakresu promowania oszczędności energii. Tym razem szkoła chorwacka zaprezentowała pojazd własnej konstrukcji, który napędzany jest energią słoneczną. Szkoły wystawiają ten sprzęt na zawodach, wszystko jest odpowiednio nagłaśniane, i w taki oto sposób reklamowana jest i szkoła i nowoczesne technologie pozwalające na oszczędność energii elektrycznej.

Z kolei uczniowie także pochwalili sie swoimi osiągnięciami. Na zorganizowanych warsztatach, podzieli sie swoja wiedzą pracując na zestawach arduino, pochwali się także swoimi osiągnięciami w dziedzinie programowania. I tak zaprezentowane zostały nam stworzone przez uczniów, aplikacje dedykowane na urządzenia mobilne, gry, które także z powodzeniem mogą być używane na urządzeniach mobilnych.

Zakończeniem sptkania była krótka wycieczka w tutejszej warowni "Stary grad". Przewodnik pokrótce zapoznał nas z najważniejszymi dziejami miasta Sisak.

Wyjazd był bardzo udany. Kolejne spotknie jest planowane na czerwiec i odbędzie się w Polsce w dniach 27, 28 czerwiec. Będziemy prezentować naszą pracę w prjekcie i plany związane z dalszą działalnością.