Zespół Szkół nr 10 - Spotkanie projektowe w Zabrzu

Tuż po zakończeniu roku szkolnego 2015 / 2016 mielismy przyjemność gościć naszych partnerów projektowych z Hiszpanii, Chorwacji, Słowenii. Pierwsze spotkanie odbyło się pod hotelem Ibis w Zabrzu, gdzie nasza młodzież miała okazję przywitać się z goścmi, i dodatkowo zabrać ze sobą do swoich domów przybyłych razem ze swoimi nauczycielami uczniów. Jeszcze w ten wieczór zdążyliśmy spędzić trochę wspólnego czasu spacerując po centrum Katowic.

Nastepny dzień był już dniem roboczym. Tak więc z samego rana pracowaliśmy w szkole nad tematami związanymi z problemami wynikłymi podczas składania pierwszego testowego drona, omawialiśmy nastepne etapy pracy w projekcie. W tym czasie młodzież w pracowni obok pod opieką pani Wirginii Tomczyk próbowała swoich sił przy programowaniu klocków lego.

Po całym dniu pracy udalismy się na krótkie zwiedzanie Gliwic. Opowiedzieliśmy naszym partnerom kilka ciekawostek historycznych, między innymi zwiedziliśmy radiostacje gliwicką.

Nastepny dzień projektowy zapowiadał się bardzo ciekawie. Obydwie grupy - nauczyciele, i przedstawicile firmy Aiju oraz młodzież zebrała się w jednej sali (108) i pod kierunkiem Ruperta z hiszpańskiej firmy Aiju analizowalismy problemy wynikłe podczas składania naszych pierwszych dronów, sprawdzaliśmy połaczenia poszczególnych części tak by móc przeprowadzić pierwsze testy uruchomieniowe dronów.

Po kilku próbach udało się polatać jednym z dronów. Była to także okazja do przetestowania obudowy drona zaprojektowanej i wydrukowanej na drukarce 3D w firmie Aiju.

Ten bardzo pracowity i intensywny dzień zakończyliśmy zwiedzainiem kopalni Luiza.

Ostatni - czwarty dzień spędzilismy na zwiedzaniu Krakowa. I tym miłym akcentem zakończyliśmy kolejne spotkanie zespołu projektowego Drone Team.

Nastepny etap w projekcie to rozbudowa naszego drona do nowych elementów, ale to juz na kolejnym spotkniu, które to odbędzie się w październiku 2016 r. w Slowenii.