Zbliża się koniec roku szkolnego, a więc nadszedł czas na pierwsze podsumowania działalności uczniów naszej szkoły. W tym krótkim artykule bierzemy pod lupę aktywność grupy dziennikarskiej z klas drugich liceum, która prężnie rozwijała swoje pasje na polu kulturowym.

Warsztaty dziennikarskie to nie tylko spędzanie lekcji w klasach, tworzenie artykułów, czy zgłębianie tajników pracy czwartej władzy. To przede wszystkim wychodzenie poza ramy programu nauczania, o czym mogli przekonać się tegoroczni debiutanci dziennikarstwa. Liczne wyjścia do Teatru Nowego w Zabrzu odsłoniły im paletę spektakli, wśród których każdy znalazł coś dla siebie, począwszy od skandalizujących („Kocham” w reżyserii Krzysztofa Prusa), przez poruszające ważne kwestie społeczne („Top Dogs” Grzegorza Kempinsky’ego), skończywszy na sięgających po historię („Obywatel K.” Artura Pałygi). Choć opinie na ich temat są podzielone, każdy z nich był interesującym doświadczeniem, wypełnionym śmiechem, dyskusjami, dygresją, a w przyszłości- dobrymi wspomnieniami. Należy również dodać, że wiele uczniów polubiło teatr i już nigdy więcej nie będą go omijać szerokim łukiem.

Pomysł rozszerzenia działalności dziennikarzy na pole teatralne wypalił. Teraz wypada mieć nadzieję, że przyszły rok szkolny zaowocuje uczęszczaniem na nowe spektakle, a młodzi i w wakacje nie zapomną o teatrze.

K. Smutek 2m