foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Dnia 13.10.2015 r. członkowie zajęć artystyczno-dziennikarskich uczestniczyli w poranku muzycznym w filharmonii zabrzańskiej. Tematem przewodnim spektaklu była muzyka filmowa. Orkiestra rozpoczęła mocnym akcentem w postaci czołówki z filmu ,,Siedmiu wspaniałych". Dyrygent przedstawił nam pokrótce historię muzyki filmowej w sposób bardzo komunikatywny, gdyż na sali znajdowały się również przedszkolaki. Usłyszeliśmy melodie z filmów takich jak: ,,Deszczowa piosenka", ,,Król lew" czy ,,Różowa pantera". Pytania dyrygenta, jak i odpowiedzi przedszkolaków dostarczyły nam wiele uśmiechu. Koncert zakończył się głównym motywem muzycznym z filmu ,,Piraci z Karaibów". Jak powiedział Jerzy Waldorff : ,,Muzyka łagodzi obyczaje". Poranki takie jak nasz dzisiejszy z pewnością potrafią wprowadzić w dobry humor od samego świtu oraz zapewnić uśmiech na cały dzień. Na pewno wielu z nas będzie odwiedzać piękny budynek zabrzańskiej filharmonii!

Magda Szołdra kl. 3m

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

b_150_100_16777215_00_images_logo_wspierajmy_hospicja.png

Login Form

Who's Online

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!