Zespół Szkół nr 10 - Krótki opis eksperymentu

naglowekEksperyment pedagogiczny "Przyszłość w moich rękach"  jest nowatorskim rozwiązaniem modyfikującym warunki, organizację zajęć edukacyjnych i zakres treści nauczania. Będzie przeprowadzony w Zespole Szkół nr 10 za zgodą Ministra Edukacji Narodowej.

Fundamentalnym założeniem tego eksperymentu jest współpraca z Wydziałem Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej. Dzięki tej współpracy uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach organizowanych na terenie Politechniki Śląskiej, korzystając z laboratoriów i sal wykładowych przeznaczonych dla studentów Wydziału Inżynierii Biomedycznej, a ponadto w pełni wykorzystać dobrze wyposażone pracownie szkoły do wykonywania wielu interesujących doświadczeń, pomiarów, a także znacznie rozszerzać treści nauczania wykraczające poza podstawę programową.

Eksperyment pedagogiczny "Przyszłość w moich rękach" skierowany jest głównie do uczniów klas drugich VII Liceum Ogólnokształcącego. Będzie realizowany jako nadobowiązkowe zajęcia edukacyjne, na które zgodę wyrażają rodzice. Ma obejmować uczniów, którzy poszerzając i pogłębiając swoją wiedzą z fizyki chcą przygotować się do studiów przyrodniczych, technicznych czy matematycznych. Z oferty mogą skorzystać uczniowie, którzy uczą się fizyki na poziomie rozszerzonym jak i tacy, którzy z różnych przyczyn nie mogli wybrać tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, a jednak planują wykorzystywać wiedzę fizyczną w przyszłych studiach i pracy. Eksperyment ten może być także szczególnie interesujący dla uczniów, którzy chcą kontynuować naukę na Akademii Medycznej, ze względu na ściśle związaną z medycyną tematykę zajęć zaproponowaną przez Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.