foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Czytaj więcej: FIND: Steam rap na SycyliiUczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 10 właśnie wrócili z Sycylii. W ciągu pięciu dni wraz z przedstawicielami Włoch, Malty, Anglii, Norwegii i Grecji w ramach projektu Erasmus plus wzięli udział w konferencji poświęconej roli kobiet w rozwoju nauki oraz zajęciach związanych z przygotowaniem prezentacji na temat życia i osiągnięć laureatek Nagrody Nobla. Każda z grup roboczych przygotowała też propozycję ponownego wykorzystania odpadów - powstały więc instrumenty muzyczne, siedziska, zestaw piknikowy czy kosz na śmieci - wykonane z kartonu i plastikowych butelek.

Wspólna praca, zabawy, zwiedzanie Palermo i Erice mocno zacieśniły więzy uczestników projektu, a piosenka i teledysk przygotowane przez polskich uczniów – „Steam rap” - podbiły ich serca. Nic więc dziwnego, że pożegnaniu towarzyszyły łzy.

Galeria zdjęć

Nauczyciele przeprowadzili lekcje na temat laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie nauki. Uczniowie zrobili prezentacje na ich temat. Przedstawili wybranych przez siebie Noblistów skupiając się na ich działaniach i osiągnięciach. Poniżej wybrane prezentacje:

Albert Einstein

Maria Skłodowska-Curie

Georges Charpak

Leon N. Cooper

Harold Clayton Urey

target="_blank"Frederic Sanger 

Nobliści - medycyna

Nobliści - fizyka

Nobliści - grafen

 

Read more: FIND: lekcje o Noblistach

Spotkanie robocze FIND w Patras

W dniach 28.02.2018-4.03. w Patras, w Grecji odbyło się piąte spotkanie robocze w ramach projektu FIND. W spotkaniu wzięli udział wszyscy koordynatorzy projektu, jak również dyrektorzy i nauczyciele szkół. W trakcie spotkania koordynatorzy przedstawili sprawozdania z przeprowadzonych działań. Dokonano ewaluacji realizacji projektu. Ponadto uczestnicy ustalili plan pracy na najbliższe miesiące,…

Read more: Spotkanie robocze FIND w Patras

Uczniowie przeprowadzili wywiady z ludźmi pracującymi w zawodach STEAM, zadając im pytania o trudności z wykonywaniem danej profesji, powodami wyboru takiej ścieżki życiowej. Lista pytań została opracowana przez uczniów, wspólna dla wszystkich szkół partnerskich.
- wywiad 1 (Youtube)

- wywiad 2 (Google Drive)

 

Read more: FIND: wywiady

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!