findUczennice z pomocą pana Nadolskiego stworzyły logo, które będzie startowało w konkursie na logotyp naszego projektu.

Uczniowie namalowali plakat pt. naukowiec w pracy. Tym sposobem chcieliśmy na początku projektu zbadać wyobrażenia uczniów o profesji czy pracy naukowca. Omówiliśmy z uczniami ich wyobrażenia o naukowcach i stereotypy oraz jakie według nich atrybuty charakteryzują naukowca. Wspólne spotkanie uczestników projektu w tzw. Zakątku projektu FIND  uświadomiło zebranym stereotypowy sposób postrzegania naukowca. Rozwieszone na ścianach plakaty ukazują bowiem zazwyczaj mężczyznę w średnim wieku ( rzadziej kobietę) z rozwianymi włosami, w okularach i w białym fartuchu. Naukowiec ten trzyma w ręku probówkę z różnymi roztworami lub kolbę laboratoryjną.

Wystawa prac jest dostępna do obejrzenia na szkolnych korytarzach oraz tutaj, prace wystawiono również na Twitterze i Facebooku.

Uczniowie wzięli udział w ankiecie dotyczącej ich wiedzy na temat STEAM (tutaj)

Nasza szkoła stworzyła ankietę dla nauczycieli dotyczącą nauczania i wprowadzania Treści STEAM a także stosowania nowoczesnych technologii w procesie nauczania. Wszyscy nauczyciele ze szkół partnerskich wzięli udział w badaniu  a nasza szkoła opracowała wyniki.