„Podróże po Wielkiej Brytanii i Irlandii - nauczanie języka angielskiego z wykorzystaniem  interaktywnych materiałów internetowych, narzędzi multimedialnych oraz autorskich nagrań uczniów w formie audycji lub filmów.”

Innowacja realizowana w terminie 01.09.2015 – 22.06.2018

Niniejsza innowacja językowa została wdrożona w klasach I gimnazjum z przeznaczeniem na trzyletni okres kształcenia. Ma na celu rozwinięcie i utrwalenie wiadomości zdobytych na zajęciach języka angielskiego i zintegrowanie ich z pozostałą wiedzą zdobytą na lekcjach historii, geografii, biologii czy technologii informacyjnej. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz poszerzanie bazy leksykalnej w oparciu o standardy wymagań egzaminacyjnych poprzez zaangażowanie uczniów w tworzenie serii prezentacji, filmów oraz nagrań audio powstających w ramach podsumowań zdobytych informacji na temat wybranych krajów kultury anglojęzycznej. Tworzenie własnych nagrań i krótkich filmów rozwija w uczniach umiejętność płynnego mówienia w języku obcym, a zastosowanie interaktywnych materiałów internetowych w formie quizów czy testów urozmaica zajęcia języka obcego i motywuje do nauki. Dzięki tej innowacji uczniowie mogą w atrakcyjny i kreatywny sposób doskonalić umiejętność jasnego i czytelnego prezentowania zagadnienia, jak również publicznego wypowiadania opinii w języku obcym.

Autorzy: p. M. Bielawska i J. Polit

b_150_100_16777215_00_images_logo_wspierajmy_hospicja.png

Who's Online

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.