1. Innowacja metodyczno-organizacyjna  „Nauczanie języka niemieckiego na bazie semestralnych projektów interdyscyplinarnych” jest realizowana od września 2016r do czerwca 2019r.

Celem innowacji jest poszerzenie znajomości językowych uczniów, które zwiększą ich szanse na współczesnym rynku pracy. Dzięki innowacji metodyczno-organizacyjnej uczniowie mają możliwość poszerzenia znajomości drugiego języka obcego poprzez korelacje międzyprzedmiotowe. Za pomocą praktycznego wykorzystania znajomości języka niemieckiego uczniowie świadomie i samodzielnie zdobywają, utrwalają i przetwarzają zdobytą wiedzę językową w formie projektów semestralnych. Interdyscyplinarność projektów semestralnych, to ich różnorodna tematyka, która umożliwia łączenie wiedzy z innych dziedzin nauki oraz wykorzystanie jej na przedmiotach nauczania.

Autorem programu jest mgr Sandra Christ

2. Innowacja metodyczno-organizacyjna „Obraz-dźwięk-słowo. Nauczanie języka niemieckiego w opracowaniu multimedialnym” jest realizowana od września 2015r do czerwca 2018r.

Poprzez praktyczne wykorzystanie znajomości języka niemieckiego w aspektach takich jak: sztuka czyli zajęcia artystyczne oraz informatyka uczniowie zostaną przygotowani do życia codziennego w krajach Unii Europejskiej. Nieustannie zmieniający się pod względem technologicznym i technicznym współczesny świat wymusza obeznanie w tyglu kultury. Aby wyjść na przeciw potrzebom XXI wieku został napisany program innowacji metodyczno-organizacyjnej. W dobie ciągłych zmian naturalną potrzebą jest oswojenie przyszłych absolwentów Gimnazjum z nieustannym zdobywaniem i poszerzaniem wiedzy w zakresie języków obcych i nowości technicznych oraz obyciu kulturalnym.

Autorem programu jest mgr Sandra Christ

3. Innowacja metodyczno-organizacyjna „Niemieckojęzyczne podróże kulinarne po Europie w opracowaniu multimedialnym” jest realizowana od września 2014r do czerwca 2017r.

Gimnazjum jest jednym z etapów procesu edukacyjnego, w którym kształtują się przyszłe cele zawodowe i jest to dobry moment na poszerzenie spektrum umiejętności językowych ucznia. Celem innowacji metodyczno-organizacyjnej jest poszerzanie kompetencji i wiadomości w odbiorze tekstów słuchanych i czytanych jak i znajomości środków językowych oraz umiejętności pisania krótkich tekstów użytkowych. Osiąganie celów staje się łatwiejsze i skuteczniejsze, jeśli pracy towarzyszą elementy przyjemne i praktyczne. Możemy więc zapewnić urozmaicenie sposobów pracy na lekcji  poprzez pracę na komputerach, Internet oraz zadania praktyczne.

b_150_100_16777215_00_images_logo_wspierajmy_hospicja.png

Who's Online

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.