W dniu 15 maja 2015 odbył się w naszej szkole konkurs informatyczny Informik. Uczniowie klas szóstych zabrzańskich szkół podstawowych startowali w dwóch kategoriach. W kategorii algorytmicznej rozwiązywali rozmaite łamigłówki, np. przekładali zapałki lub szukali brakujących liczb. W kategorii artystycznej powstawały prace z zakresu grafiki komputerowej. Uczestnicy bardzo ochoczo zabrali się do pracy w obu kategoriach. Szczególnie zachęcające do wytężonego wysiłku były dla nich atrakcyjne nagrody . Nagrody książkowe ufundowało nam Wydawnictwo Helion. Równie atrakcyjne nagrody sponsorował Media Markt Polska Sp. z o.o. Zabrze Sp. Komandytowa.

Sponsorom bardzo dziękujemy za przekazane nagrody, które podniosły atrakcyjność konkursu.

Po trudach zadań konkursowych, oczekując na wyniki, uczniowie bawili się klockami LEGO Mindstorms. Mogli sterować przygotowanymi robotami oraz je modyfikować. Konkurs przebiegł w bardzo miłej atmosferze. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Szkoły podstawowe zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję konkursu, informacja o konkursie zostanie umieszczona na naszej stronie.

Międzyszkolny Konkurs Informatyczny

INFORMIK

Zespół Szkół nr 10 zaprasza uczniów klas szóstych zabrzańskich szkół podstawowych do udziału w konkursie informatycznym.

Konkurs odbędzie się 15 maja 2015 roku o godzinie 9.00 w Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu.

Uczniowie i uczennice biorący udział w konkursie będą rywalizować w jednej z  dwóch kategorii.

1. 1.       W kategorii artystycznej uczniowie będą wykonywali grafikę komputerową.
  2. 2.       W kategorii algorytmicznej uczniowie będą rozwiązywali łamigłówki informatyczne.

Zapraszamy cztery osoby z każdej szkoły po dwie w każdej kategorii. Regulamin konkursu dostępny jest link

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 11 maja 2015 roku pocztą elektroniczną  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.