Dnia 26 marca 2014 roku odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, którego koordynatorem była p. K. Dańczyk. Obejmował swym zasięgiem zarówno gimnazja, jak i szkoły średnie, z Zabrza oraz Tarnowskich Gór.

I miejsce w kategorii szkół średnich zajął uczeń Zespołu Szkół Nr 10 Marcel Łysek, który jest laureatem wielu innych konkursów z języka niemieckiego. Natomiast w kategorii szkół gimnazjum najlepsza okazała się uczennica IV Gimnazjum z Rokitnicy - Maria Guzy. Gratulujemy!