Zespół Szkół nr 10 - VI Gwarowy Konkurs zakończony

Dnia 07.06.2013 odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Gwarowego ,,Po śląsku, czyli po naszymu.’’

Tym razem w językowych zmaganiach wystąpiło 8 zawodników. Byli to uczniowie Zespołu Szkół nr 10, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 13, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych oraz Centrum Edukacji. Konkurencje dotyczyły zadań językowych obejmujących słownictwo ,,sportowe’’ i ,,zdrowotne.’’ Konkurs miał w swej tematyce nawiązywać do Festynu Ekologicznego, który miał miejsce w sobotę 08.06.2013 r.

W tym roku zwycięzcą okazał się uczeń Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych Krzysztof Troll, który jako nagrodę otrzymał drukarkę. Opiekunem zwycięzcy jest p. Barbara Smolińska – nauczyciel języka polskiego. Drugie miejsce zajął Socała Patryk z Centrum Edukacji. Trzecie: Szwejda Mateusz również z Centrum Edukacji. Opiekunką pozostałych zwycięzców jest p. Jolanta Leszczyńska – nauczyciel języka polskiego.

Organizatorkami Konkursu były jak co roku p. Elżbieta Duda oraz p. Zuzanna Zappel.

W jury konkursowym zasiadali nauczyciele naszej szkoły: p.dyr. Iwona Maciuła, p. Joanna Wienchor, p. Michał Gabryś oraz przewodniczący Rady Dzielnicy Mikulczyce p. Józef Skoczylas. Nie zabrakło też w jury uczennicy: Kamili Szmatoły z kl.II o.

Konkursowi jak zwykle towarzyszył poczęstunek oraz świetna zabawa w klimacie śląskiej biesiady.

link do galerii