Miło nam poinformować, że uczennica naszego liceum - Kinga Jendrysik - została lureatką IV Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego "Prawda i kłamstwo o Katyniu", który odbywa się pod patronatem p. poseł J. Wiśniewskiej. Wszyscy wyróżnieni odbiorą nagrody w sali reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego w Częstochowie. Powstanie również publikacja nagrodzonych prac. Gratulujemy Kindze i  nauczycielkom, pod kierunkiem których pracowała: p. K. Kowalskiej - Bławat i B. Wyrzykowskiej - Piesik.

Warto nadmienić, iż to już druga w tym roku tego typu nagroda. Pierwszą publikację pracy w roku szkolnym 2012/2013 miała J. Mendecka na temat obozu koncentracyjnego w Ravensbriick.