23 kwietnia młodzież zainteresowana poszerzaniem swoich umiejętności w zakresie dziennikarstwa oraz zaangażowani twórcy Klubu Filmowego KLAPS wzięli udział w wykładzie, który odbył się w zabrzańskiej siedzibie Wyższej Szkoły Technicznej.

O tym, co dzieje się w studiu poza obiektywem, dlaczego operator kamery pada przede wszystkim na twarz, co to jest setka, na czym polega tajemnica dobrego montażu oraz dlaczego warto nie być ignorantem w liceum, opowiadał pan Adam Giza – dziennikarz radiowy, prezenter TVS Silesia, związany zawodowo także z portalem Onet.pl oraz ze stacjami TVN oraz TVP2.

Po wysłuchaniu wykładu, mieliśmy możliwość zwiedzenia szkoły -  zajrzeliśmy do studia radiowego, sal kinowych, montażowni oraz sal wernisażowych, co w połączeniu z wartościowym, ale i przystępnym w formie, przekazem, uświadomiło nam, jakie możliwości otwiera przed nami medialny świat - wystarczy tylko wytrwała praca i niegasnący zapał, by przebić się za szklany ekran. Idąc za radą specjalisty, inwestować w swoje umiejętności warto zacząć już dziś!

link do galerii