foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

23 kwietnia młodzież zainteresowana poszerzaniem swoich umiejętności w zakresie dziennikarstwa oraz zaangażowani twórcy Klubu Filmowego KLAPS wzięli udział w wykładzie, który odbył się w zabrzańskiej siedzibie Wyższej Szkoły Technicznej.

O tym, co dzieje się w studiu poza obiektywem, dlaczego operator kamery pada przede wszystkim na twarz, co to jest setka, na czym polega tajemnica dobrego montażu oraz dlaczego warto nie być ignorantem w liceum, opowiadał pan Adam Giza – dziennikarz radiowy, prezenter TVS Silesia, związany zawodowo także z portalem Onet.pl oraz ze stacjami TVN oraz TVP2.

Po wysłuchaniu wykładu, mieliśmy możliwość zwiedzenia szkoły -  zajrzeliśmy do studia radiowego, sal kinowych, montażowni oraz sal wernisażowych, co w połączeniu z wartościowym, ale i przystępnym w formie, przekazem, uświadomiło nam, jakie możliwości otwiera przed nami medialny świat - wystarczy tylko wytrwała praca i niegasnący zapał, by przebić się za szklany ekran. Idąc za radą specjalisty, inwestować w swoje umiejętności warto zacząć już dziś!

link do galerii

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!