foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

7 września odbył się I w tym roku apel porządkowy!

Pan Dyrektor rozpoczął w piątek serię spotkań młodzieży na apelach porządkowych, gdzie przedstawił kadrę ZS nr 10 oraz zwrócił uwagę na szczegółowe zapoznanie się uczniów ze statusem naszej szkoły. Ważne było również omówienie zasad zwalniania się z lekcji oraz załatwiania spraw w sekretariacie, który dla uczniów czynny jest na następujących przerwach: 9:50, 12:35 oraz 14:30.

Działa w naszej szkole sklepik oraz stołówka, gdzie istnieje możliwość zakupienia obiadu w cenie 4,88 zł. W tych miejscach również mają przebywać uczniowie, gdy przychodzą wcześniej do szkoły, żeby nie przeszkadzać w prowadzeniu lekcji. Natomiast zwolnieni z religii, mają udać się na danej lekcji do biblioteki szkolnej.

Przyjęcie klas pierwszych do społeczności szkolnej nastąpi 12.10.2012 roku. Zarazem prosi się uczniów o przestrzeganie regulaminu i opiekę nad nowymi uczniami.

Plan zajęć dodatkowych umieszczony zostanie na stronie internetowej 17.10.2012roku – jednocześnie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w wybranych kółkach zainteresowań.

Pan Dyrektor przypomniał, iż nasza placówka jest szkołą projektów: w gimnazjum działa aktywnie projekt „Poznaję, badam, wiem”, w technikum „Mam pracę, mam zawód”. Wymienił również uczniów nominowanych do stypendium naukowego Prezydent Miasta Zabrze: M. Łyska, Anię Jamróz, Kingę Jendrysik oraz Martynę Dudek. Zaznaczył, iż wszyscy uczniowie, którzy otrzymują średnią ocen 4,75 mają możliwość otrzymania stypendium naukowego w szkole.

Na zakończenie P. Dyrektor zaprosił wszystkich do udziału w spotkaniu ze „sławnymi ludźmi”, które odbędzie się 11 września w naszej szkole. Będziemy mieli możliwość rozmowy z byłym piłkarzem Górnika Zabrze J. Gorgoniem.

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!