12 września w naszej szkole spotkali się przedstawiciele trzech pokoleń sportowców: Jerzy Gorgoń, Józef Dankowski i Adam Danch. Wszyscy związani z klubem Górnika Zabrze i grający na tej samej pozycji jako środkowi obrońcy. Inicjator i prowadzący spotkanie – Wojciech Woźniak – przybliżył na początku zgromadzonym uczniom historię naszego rodzimego klubu, jak również sylwetki wybitnych sportowców. Przedstawiciel najstarszego pokolenia – Jerzy Gorgoń – to wybitny piłkarz, medalista olimpijski i zdobywca brązowego medalu mistrzostw świata w 1974 w Niemczech, gdzie Polacy pokonali Brazylię w walce o III miejsce.

Przybyli uczniowie ze szkół ościennych, jak i ZS nr 10 – w tym przedstawiciele klas sportowych – żywo uczestniczyli w dyskusji, wykazując zainteresowanie życiorysem, jak i karierą przybyłych gości. Na podstawie wywiadów i rozmów można było wysnuć wniosek, iż droga od trampkarza do czołowego piłkarza kadry narodowej jest długa, wymaga pracy i nie lada wyrzeczeń. Na zakończenie odbyło się rozdawanie autografów i zdjęcia z idolami.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie!

gornik zabrze - aktualnosci

tv zabrze - aktualnosci