foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

12 września w naszej szkole spotkali się przedstawiciele trzech pokoleń sportowców: Jerzy Gorgoń, Józef Dankowski i Adam Danch. Wszyscy związani z klubem Górnika Zabrze i grający na tej samej pozycji jako środkowi obrońcy. Inicjator i prowadzący spotkanie – Wojciech Woźniak – przybliżył na początku zgromadzonym uczniom historię naszego rodzimego klubu, jak również sylwetki wybitnych sportowców. Przedstawiciel najstarszego pokolenia – Jerzy Gorgoń – to wybitny piłkarz, medalista olimpijski i zdobywca brązowego medalu mistrzostw świata w 1974 w Niemczech, gdzie Polacy pokonali Brazylię w walce o III miejsce.

Przybyli uczniowie ze szkół ościennych, jak i ZS nr 10 – w tym przedstawiciele klas sportowych – żywo uczestniczyli w dyskusji, wykazując zainteresowanie życiorysem, jak i karierą przybyłych gości. Na podstawie wywiadów i rozmów można było wysnuć wniosek, iż droga od trampkarza do czołowego piłkarza kadry narodowej jest długa, wymaga pracy i nie lada wyrzeczeń. Na zakończenie odbyło się rozdawanie autografów i zdjęcia z idolami.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie!

zdjęcia

gornik zabrze - aktualnosci

tv zabrze - aktualnosci

głos zabrza24.pl

Jerzy Gorgoń Józef Dankowski Adam Danch

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!