Klasa I C uczestniczyła w konferencji „Śląska Inżynieria Biomedyczna!

25 października 2012 r. w Multikinie w Zabrzu odbyła się pierwsza Konferencja „Śląska Inżynieria Biomedyczna”, której organizatorami byli Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, Urząd Miasta Zabrze, Centrum Inżynierii Biomedycznej, Śląskie Centrum Chorób Serca, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii oraz Instytut Techniki i Aparatury Medycznej. Konferencję skierowano głównie do przedstawicieli nauk technicznych i medycznych zainteresowanych obszarem problematyki inżynierii biomedycznej oraz do samorządów województwa śląskiego i wytwórców wyrobów medycznych. W programie prezentowano i wystawiano najnowsze osiągnięcia w dziedzinie inżynierii biomedycznej, wdrożonych do przemysłu i ośrodków służby zdrowia.

Ze względu na to, iż w bieżącym roku szkolnym otworzyliśmy klasę informatyk biomedyczny, uczniowie naszego technikum uczestniczyli wraz z opiekunami w przedsięwzięciu i czynnie zapoznali się z ewentualnymi możliwościami studiowania i pracy w wymienionym kierunku.