Dnia 28 maja w naszej szkole odbył się miejski konkurs piosenki religijnej. Każdy z uczestników musiał przygotować dwie piosenki z tej kategorii. Do wspólnej rywalizacji mogli zgłaszać się soliści, jak i zespoły.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród różnych grup wiekowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć silnej reprezentacji, także z naszej szkoły. Nie od dziś wiadomo, że nasi uczniowie są artystycznie uzdolnieni, dlatego zawiesiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko. Bezkonkurencyjne solistki i utalentowany zespół - oto recepta na sukces! W związku z tym I miejsce zajął duet: K. Szostak i K. Jendrysik, których nie trzeba przedstawiać (z nieodłącznym akompaniamentem: W Stenzla i M. Kozińskiego oraz D. Walz), solistka – M. Wojtek, II miejsce zaś A. Sudoł. Niektóre grupy postawiły na kolorowe przebrania lub ciekawe układy choreograficzne, a niektórzy uwierzyli w swój talent i skromność. Nauczyciele, którzy przygotowali uczniów, wspólnie stwierdzili, że konkurs został przygotowany z dbałością o najdrobniejszy szczegół - od sali przesłuchań, przez salę prób, aż do poczęstunku dla uczestników. Zawdzięczamy to p. J. Wienchor i J. Schmidt.

Młodzież i dzieci posiadają wiele talentów, które nie mogą przechodzić bez echa. Dzięki takim przedsięwzięciom, dajemy im szansę na pokazanie najmocniejszych stron. Uważam, że konkursy takie, jak ten to idealne miejsce dla ludzi, którzy kochają śpiewać i chcą przez wybraną przez siebie piosenkę przekazywać innym, ważne dla siebie wartości.

Karolina Soberka IIp

b_150_100_16777215_00_images_logo_wspierajmy_hospicja.png

Who's Online

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.