foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Dnia 28 maja w naszej szkole odbył się miejski konkurs piosenki religijnej. Każdy z uczestników musiał przygotować dwie piosenki z tej kategorii. Do wspólnej rywalizacji mogli zgłaszać się soliści, jak i zespoły.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród różnych grup wiekowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć silnej reprezentacji, także z naszej szkoły. Nie od dziś wiadomo, że nasi uczniowie są artystycznie uzdolnieni, dlatego zawiesiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko. Bezkonkurencyjne solistki i utalentowany zespół - oto recepta na sukces! W związku z tym I miejsce zajął duet: K. Szostak i K. Jendrysik, których nie trzeba przedstawiać (z nieodłącznym akompaniamentem: W Stenzla i M. Kozińskiego oraz D. Walz), solistka – M. Wojtek, II miejsce zaś A. Sudoł. Niektóre grupy postawiły na kolorowe przebrania lub ciekawe układy choreograficzne, a niektórzy uwierzyli w swój talent i skromność. Nauczyciele, którzy przygotowali uczniów, wspólnie stwierdzili, że konkurs został przygotowany z dbałością o najdrobniejszy szczegół - od sali przesłuchań, przez salę prób, aż do poczęstunku dla uczestników. Zawdzięczamy to p. J. Wienchor i J. Schmidt.

Młodzież i dzieci posiadają wiele talentów, które nie mogą przechodzić bez echa. Dzięki takim przedsięwzięciom, dajemy im szansę na pokazanie najmocniejszych stron. Uważam, że konkursy takie, jak ten to idealne miejsce dla ludzi, którzy kochają śpiewać i chcą przez wybraną przez siebie piosenkę przekazywać innym, ważne dla siebie wartości.

Karolina Soberka IIp

 

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!