Dnia 7 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole finał  DNI OCHRONY ŚRODOWISKA.

Uczniowie mogli obejrzeć na wystawach przyrodniczych: "Przystosowani żyją dłużej" "Skamieliny fauny i flory" - zgromadzone w naszej szkole eksponaty.

Do każdej wystawy zorganizowano konkursy interaktywne z nagrodami.

Każdy uczeń mógł poszerzyć swoją wiedzę na temat ekologii w powiązaniu z elementami gwary i zwyczajów na Górnym Śląsku w ramach projektu "Ekologia i tradycja". Zorganizowano warsztaty "Czerpania papieru", "Warsztaty garncarstwa", "warsztaty i wystawę rękodzieła śląskiego "Śląskie koronki".

W trakcie ekspozycji antycznego roweru "Rower na Śląsku" - uczniowie zapoznali się z elementami gwary śląskiej dotyczącej terminów technicznych związanych z budową roweru. Przyjemną ekologiczną - śląską atmosferę wzbogaciła degustacja śląskich ciast. W sali 213 nadal trwa zbiórka plastiku. Nagrodziliśmy również uczniów, którzy zaznaczyli ekologię w naszej szkole swoim ubraniem w barwach zielnych - biorąc udział w konkursie "Graj w zielone".

Wewnątrzszkolne konkursy  "Ochrona środowiska w Polsce i na świecie" w klasach nadal trwają... - nagrody czekają...

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom tej ekologicznej imprezy.

link do galerii

Wszyscy wiedzą, że ekologia się o(d)płaca.

Miłych, pełnych słońca, ekologicznych wakacji życzą:

nauczyciele biologii

i pozostali organizatorzy  DNI OCHRONY ŚRODOWISKA 2014

b_150_100_16777215_00_images_logo_wspierajmy_hospicja.png

Who's Online

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.