foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Dnia 7 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole finał  DNI OCHRONY ŚRODOWISKA.

Uczniowie mogli obejrzeć na wystawach przyrodniczych: "Przystosowani żyją dłużej" "Skamieliny fauny i flory" - zgromadzone w naszej szkole eksponaty.

Do każdej wystawy zorganizowano konkursy interaktywne z nagrodami.

Każdy uczeń mógł poszerzyć swoją wiedzę na temat ekologii w powiązaniu z elementami gwary i zwyczajów na Górnym Śląsku w ramach projektu "Ekologia i tradycja". Zorganizowano warsztaty "Czerpania papieru", "Warsztaty garncarstwa", "warsztaty i wystawę rękodzieła śląskiego "Śląskie koronki".

W trakcie ekspozycji antycznego roweru "Rower na Śląsku" - uczniowie zapoznali się z elementami gwary śląskiej dotyczącej terminów technicznych związanych z budową roweru. Przyjemną ekologiczną - śląską atmosferę wzbogaciła degustacja śląskich ciast. W sali 213 nadal trwa zbiórka plastiku. Nagrodziliśmy również uczniów, którzy zaznaczyli ekologię w naszej szkole swoim ubraniem w barwach zielnych - biorąc udział w konkursie "Graj w zielone".

Wewnątrzszkolne konkursy  "Ochrona środowiska w Polsce i na świecie" w klasach nadal trwają... - nagrody czekają...

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom tej ekologicznej imprezy.

link do galerii

Wszyscy wiedzą, że ekologia się o(d)płaca.

Miłych, pełnych słońca, ekologicznych wakacji życzą:

nauczyciele biologii

i pozostali organizatorzy  DNI OCHRONY ŚRODOWISKA 2014

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!