foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

5Lęk przed popełnieniem błędu w odmianie czasownika? Wstyd przed mówieniem w obcym języku? To problemy obce uczniom naszej szkoły. W maju i czerwcu podsumowaliśmy kolejny rok nauki języka włoskiego w klasach gimnazjum i liceum.1

Warsztaty kulinarne i festa italiana to wydarzenie, którym gimnazjaliści zakończyli kulinarną podróż przez Włochy. Najpierw poznaliśmy zwyczaje żywieniowe Włochów oraz tradycyjne potrawy regionalne, oswoiliśmy nazwy produktów i kucharskich czynności, by móc ostatecznie sporządzić własne przepisy na zdrowe włoskie przekąski. Uczniowie klasy 1AC udowodnili, że sprawnie posługują się nie tylko nożem i widelcem, ale też językiem włoskim.

Muzyczna lista przebojów przygotowana przez Aleksandrę Rojek i Milenę Wojtek to projekt wieńczący naukę o włoskich mediach w klasie 2mo liceum. Dziewczyny są znane ze swojego muzycznego talentu – tym razem śpiewająco zdały egzamin z włoskiego.

20150612 132134Uczniowie klasy 1mo czerwcowy stres związany z wystawianiem ocen rocznych łagodzili na lekcjach włoskiego. Weneckie maski stały się inspiracją, a pracy rąk towarzyszyły jak zwykle gawędy i opowieści (nie tylko po włosku i nie tylko o Włoszech).

Przyjazna atmosfera podczas nauki języka obcego pomaga pokonać wszelkie bariery i kompleksy. Wtedy łatwiej docenić drugiego człowieka, uwierzyć we własne możliwości oraz wprowadzić słowo w czyn. Wszystkim uczniom dziękuję za zaangażowanie i zapał do nauki włoskiego.

Ci vediamo dopo le vacanze!

p. I. Wieczorek - Bartkowiak

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!