b_150_100_16777215_00_images_galeria_wydarzenia_2014_2015_wizyta_w_zs17_DSC04400.jpg17 września grupa uczniów związanych z projektem CNC&IT brała udział w otwarciu pracowni CNC w ZCKOiZ w Zabrzu. Szkoła  znana jako "budowlanka", mieści się przy ulicy Piłsudskiego i również może się poszczyć wieloletnią tradycją w zawodach takich jak: technik budownictwa czy technik mechanik.  Obecnie uczy także grafików komputerowych i geodetów. Podobnie, jak nasza placówka,  bierze udział w projekcie "Mam zawód - mam pracę w regionie", w ramach którego zakupili maszynę CNC. Będą z niej korzystać przyszli technicy mechanicy o specjalności operator obrabiarek skrawających.

Temat ten jest bliski grupie projektowej CNC, która podczas swoich wyjazdów widziała wiele takich maszyn w pracowniach szkolnych i zakładach pracy. Niewykluczone jest, że nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w kursach programowania obrabiarek numerycznych organizowanych w ramach kolejnych międzyszkolnych projektów unijnych lub na zajęciach w naszej szkole.

link do galerii