W minioną sobotę, 27 września, uczniowie z II klasy warsztatów dziennikarskich postanowili poświęcić jeden weekendowy wieczór na zwiedzanie kulis Teatru Nowego w Zabrzu, które na co dzień są niedostępne dla gości. Wszystko działo się w ramach piątej już edycji Metropolitalnej Nocy Teatrów.

Możliwość poznania teatru od wewnątrz przyciągnęła bardzo wielu chętnych, jednak dzięki sprawnej organizacji każdemu udało się zaspokoić ciekawość. Przez godzinę penetrowania zakamarków budynku zapoznaliśmy się z jego zawiłą historią, przyjrzeliśmy się pracy panów demontujących scenografię z wcześniejszego przedstawienia, zajrzeliśmy do pracowni stolarza, czy krawcowej, a także dowiedzieliśmy się, jak powstaje sztuka. Byliśmy jednak nieco rozczarowani, gdy okazało się, że nie możemy wejść do garderoby ze względu na poślizg czasowy.

Pod koniec zajęć jednogłośnie stwierdziliśmy, że teatr nie jest taki straszny, jak go malują i musimy odwiedzić go jeszcze raz, tym razem nie ruszając się z krzesła na widowni.

Katarzyna Smutek 2 m