foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Be Enterprising, Succeed Together – BEST project

   

Koordynator : Wielka Brytania, Coventry (Howes Primary School)

Partnerzy:

  • Polska, Zabrze (Zespół Szkol nr 10 im.prof.J.Groszkowskiego )
  • Malta, Gozo ( Gozo College Boys' Secondary School )
  • Włochy, Sycylia ( I.C. "BAGHERIA IV-ASPRA" )
  • Estonia, Viljandi vald ( Holstre Kool )
  • Grecja, Patras ( 49 Dimotiko Scholeio Patras )
  • Norwegia, Lunde (Lunde 10-årige skole )

Opis projektu:

Nasi uczniowie są przyszłą siła roboczą Europy. To naszym obowiązkiem jest zacząć ich przygotowywać do roli odpowiedzialnych obywateli. Jednakże wielu uczniów nie widzi bezpośredniego połączenia pomiędzy edukacją a możliwościami przyszłego zatrudnienia. Nie zdają sobie sprawy z wagi wykształcenia. W dodatku, z powodu sytuacji ekonomicznej, wielu uczniów uważa, że nawet jeśli zdobędą wykształcenie, nie będzie dla nich odpowiedniej pracy. Stąd łatwo rezygnują ze zdobycia wykształcenia i obniżają aspiracje. Rodzice mogą mieć podobne doświadczenia i teraz nie wiedzą, jak motywować i wspierać swoje dzieci. 

Uważamy, że zasadniczą sprawą jest uczenie myślenia dzieci o ich przyszłości, jak i kwalifikacjach, jakie są niezbędne do uzyskania wymarzonej pracy. Jeśli uczniowie będą mieli cel w życiu, to uwierzą, że możliwe jest jego osiągnięcie i będą bardziej zmotywowani w szkole. Ponadto nie są świadomi możliwości, jakie istnieją na europejskim rynku pracy i koncentrują się tylko na środowisku lokalnym. Chcemy, aby poznali gamę możliwości zatrudnienia w całej Europie. Pragniemy również  zainspirować do myślenia o przedsiębiorczości jako o możliwości samozatrudnienia. Ten projekt da uczniom umiejętności zarówno biznesowe, jak i komunikacyjne, które umożliwią współpracę handlowa z partnerami zagranicznymi. W obecnej sytuacji ekonomicznej ważne jest, aby podnieść aspiracje uczniów i zachęcić ich do myślenia o przyszłości, dalszej edukacji, przyszłym zatrudnieniu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. I. Słonką (koordynatorem projektu).

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!