PA020210 SpainTeamW dniach od 1 do 5 października uczestniczyliśmy - już w szóstym - spotkaniu w ramach projektu CNC&IT - tym razem w Słowenii. Szkoła, która nas gościła i jest partnerem naszego projektu, mieści się w małej, ale bardzo malowniczej miejscowości Krsko, gdzie mieliśmy również zakwaterowanie. W spotkaniu uczestniczyło 8 osób z Polski: trzech nauczycieli i 5-ciu uczniów oraz partnerzy z Hiszpanii, Turcji, Chorwacji (koordynator projektu).

W pierwszym dniu odwiedziliśmy szkołę i uczestniczyliśmy w zajęciach zorganizowanych przez naszych gospodarzy, które odbyły się w dwóch panelach: osobno dla nauczycieli, osobno dla uczniów. Po zajęciach zwiedziliśmy szkołę, debatowaliśmy nad dalszymi działaniami projektowymi, podsumowaliśmy dotychczasowe dokonania. Po południu zwiedziliśmy miejscowe atrakcje: Muzeum Miejskie i miejscową winiarnię, liczącą już ponad 80 lat.

PA030390 SpainTeamDrugi dzień spędziliśmy w świecie energii. Przed zwiedzaniem elektrowni jądrowej braliśmy udział w krótkich "energetycznych" doświadczeniach w instytucie znajdującym się tuż obok elektrowni. Byliśmy także w miejscowej firmie produkcyjnej Cerjak Ltd. Jedną z największych atrakcji był aktywny udział w wyścigu na gokardach. Nasi uczniowie dzielnie walczyli, a Oskar wywalczył trzecie miejsce!

Ostatniego dnia– w sobotę - mieliśmy okazję uczestniczyć w targach międzyszkolnych. Podziwialiśmy -oprócz zapału, w jaki poszczególne szkoły się prezentowały - ciekawostki techniczne wykonane przez miejscowych uczniów.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na kilka godzin w malowniczej austriackiej miejscowości Gtratz, natomiast jadąc do Słowenii zwiedziliśmy Wiedeń. Wyjazd był bardzo owocny i udany.

Link do galerii