foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

PA020210 SpainTeamW dniach od 1 do 5 października uczestniczyliśmy - już w szóstym - spotkaniu w ramach projektu CNC&IT - tym razem w Słowenii. Szkoła, która nas gościła i jest partnerem naszego projektu, mieści się w małej, ale bardzo malowniczej miejscowości Krsko, gdzie mieliśmy również zakwaterowanie. W spotkaniu uczestniczyło 8 osób z Polski: trzech nauczycieli i 5-ciu uczniów oraz partnerzy z Hiszpanii, Turcji, Chorwacji (koordynator projektu).

W pierwszym dniu odwiedziliśmy szkołę i uczestniczyliśmy w zajęciach zorganizowanych przez naszych gospodarzy, które odbyły się w dwóch panelach: osobno dla nauczycieli, osobno dla uczniów. Po zajęciach zwiedziliśmy szkołę, debatowaliśmy nad dalszymi działaniami projektowymi, podsumowaliśmy dotychczasowe dokonania. Po południu zwiedziliśmy miejscowe atrakcje: Muzeum Miejskie i miejscową winiarnię, liczącą już ponad 80 lat.

PA030390 SpainTeamDrugi dzień spędziliśmy w świecie energii. Przed zwiedzaniem elektrowni jądrowej braliśmy udział w krótkich "energetycznych" doświadczeniach w instytucie znajdującym się tuż obok elektrowni. Byliśmy także w miejscowej firmie produkcyjnej Cerjak Ltd. Jedną z największych atrakcji był aktywny udział w wyścigu na gokardach. Nasi uczniowie dzielnie walczyli, a Oskar wywalczył trzecie miejsce! 

Ostatniego dnia– w sobotę - mieliśmy okazję uczestniczyć w targach międzyszkolnych. Podziwialiśmy -oprócz zapału, w jaki poszczególne szkoły się prezentowały - ciekawostki techniczne wykonane przez miejscowych uczniów.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na kilka godzin w malowniczej austriackiej miejscowości Gtratz, natomiast jadąc do Słowenii zwiedziliśmy Wiedeń. Wyjazd był bardzo owocny i udany.

Link do galerii

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!