foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

W dniu 17 października chętni uczniowie z warsztatów dziennikarsko-artystycznych, pod opieką p. B. Wyrzykowskiej - Piesik mieli okazję, aby w Teatrze Nowym zobaczyć próbę generalną spektaklu pt. "Top Dogs", którego premiera ma odbyć się 18 października w trakcie XIV Festiwalu Dramaturgii Współczesnej. Na wydarzenie przybyło wielu miłośników teatru, co świadczyć mogło o dużym zainteresowaniu danym pokazem.  

Spektakl traktował o ludziach i ich przeżyciach po stratach stanowisk w pracach, w których się spełniali. Wszyscy spotkali się w biurze pośrednictwa pracy, które jednocześnie było dla nich pomocą terapeutyczną. 

Nie zdradzając szczegółów można serdecznie polecić wybranie się do teatru na "Top Dogs", lecz trzeba przyznać, że spektakl nie należy do łatwych i nie musi przypaść każdemu do gustu. Z punktu widzenia ludzi młodych, którzy po obdarzeniu aktorów gromkimi brawami, między sobą rozwiewali wątpliwości względem różnych scen, każdy interpretował je inaczej. Niektóre wywoływały śmiech, niektóre mogły zgorszyć, jednak doszliśmy wspólnie do wniosku, że widowisko adresowane jest raczej dla starszych odbiorców, naszym kolegom z kl. III np. przypadło bardzo do gustu. Ale ich obycie z teatrem jest o wiele większe. 

Kamila Ciećka 2m 

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!