foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

W ubiegły czwartek tj. 23.10.2014r. część osób z grupy warsztatów dziennikarsko – artystycznych pod opieką p. B. Wyrzykowskiej - Piesik miało niecodzienną okazję zobaczyć spektakl młodszych kolegów i koleżanek z MDK nr 2 w Zabrzu. W ramach XIV Festiwalu Dramaturgii Współczesnej odbywały się w Piwnicy Rysia imprezy towarzyszące, skierowane do dzieci i młodzieży. Jedną z nich była prezentacja Czytanego Dramatu – „Stawiam na Tolka Banana”, współczesnego dramatopisarza Piotra Rowickiego. Wstęp był dla wszystkich wolny. Główną ideą przedsięwzięcia jest wychowanie przyszłych, świadomych odbiorców sztuki - teatru w szczególności - oraz zaznajomienie najmłodszych odbiorców ze współczesnym dramatem, dostosowanym do ich wieku i problemów. Sztuka traktuje o młodym Julku Seratowiczu, chłopcu z dobrego domu, który nie chce być lalusiem, jakim chce go widzieć matka. Przypadkiem spotyka gang Karioki, a później opisywanego w gazetach, tajemniczego Tolka Banana, który przejmuje dowodzenie nad grupą... Nie chcąc zdradzać wszystkich szczegółów, mogę serdecznie polecić wybranie się do MDK na spektakl w wykonaniu młodych kolegów. Jest łatwy w odbiorze i zawiera wiele komicznych scen. Sztuka przypadła mi do gustu ze względu na wykonanie – częściową grę i czytanie dramatu, bo taka jest idea przedsięwzięcia.

Mam nadzieję, że w przyszłości aktorzy będą mogli zaprezentować się na większej scenie, całość zyska wtedy na jakości. Spektakl udowodnił, że w aktorstwie nie liczy się wiek, lecz talent i chęci.

Oktawian Machla 2o

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!