foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

klapsJest jedno miejsce w szkole, gdzie klaps jest dozwolony i nie gorszy, a nawet przeciwnie - uczy i poszerza horyzonty. W sali 203 zostały ślady po pierwszym w tym roku szkolnym KLAPSie, czyli spotkaniu filmowym uczniów zakręconych na punkcie kina. 22 października poznaliśmy historię kina tworzoną przez wybitnych ludzi - od braci Lumiere i Georgesa Meliesa po Walta Disneya i Goerga Lucasa, prześledziliśmy filmowe gatunki od burleski po gatunki kina 5d. Obejrzeliśmy krótkometrażowy film animowany Alexandra Pohla Trickster, który sprowokował do dyskusji na temat samotności (widza), kiczu i komercji, oszukiwania na ekranie i poza nim, marzeń, pasji i na temat wielu innych (nie)istotnych rzeczy. W znakomitej atmosferze KLAPSa dali się poznać uczniowie klasy 1 o. 

Czekamy na pozostałych - kolejne spotkanie już w listopadzie!

p. I. Wieczorek - Bartkowiak

link do galerii

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!