foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

DSCF5460 Dnia 7 listopada 2014 w Zabrzańskim Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego odbyło się Seminarium podsumowujące XX Jubileuszowy Rajd po Zabrzu. Poświęcone było historii konkursu międzyszkolnego związanego z poznawaniem przeszłości Zabrza. Specjalna, XX edycja, odbyła się pod patronatem premiera Jerzego Buzka, Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki – Szulik oraz Przewodniczącego Rady Miasta Mariana Czochary. Seminarium uświetnił wykład Dariusza Walerjańskiego na temat zabrzańskich skarbów oraz prezentacja Elżbiety Kędzi – Rybickiej dotycząca historii Rajdu po Zabrzu. 

Jubileuszowa edycja rozpoczęła się już 8 października wieczornym XX Rajdem po Zabrzu, w którym wzięli udział uczestnicy kategorii „Konkurs wiedzy o Zabrzu”. Swoją wiedzę sprawdzili o poranku 7 listopada, rozwiązując w dwuosobowych zespołach niezwykle trudny test dotyczący historii naszego miasta. Najlepiej poradził sobie zespół z ZS nr 13 o jeden punkt wyprzedzając Zespół Szkół nr 10: Adriannę Chojnowską i Martynę Kamieniorz. Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca też w innych kategoriach.

Konkurs wiedzy o Zabrzu:

- II miejsce: Adrianna Chojnowska i Martyna Kamieniorz

- udział wzięli również Jowita Pieniążkowska i Mateusz Tytoń

Prezentacja:

- wyróżnienie: Szymon Siekulicki

- udział wzięli również: Mateusz Natanek, Jessika Szampera i Jakub Głogowski.

Film:

- wyróżnienie: Paulina Argalska (pierwszej nagrody nie przyznano)

- udział wziął również: Bartosz Blachut,

Komiks:

- I miejsce: Jowita Pieniążkowska,

- wyróżnienie: Magdalena Wilk

- udział wzięła również Wiktoria Wittke.

Startującymi w konkursie opiekowali się: p. Elżbieta Dyl, Joanna Rusnak i Sławomir Nadolski. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

p. S. Nadolski

Link - Seminarium podsumowujące XX Jubileuszowy Rajd po Zabrzu

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!