foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

IMG 0453Ten rok szkolny jest ostatnim rokiem pracy w projekcie w ramach programu Leonardo da Vinci Compile New Competencies and Implement them to Teaching - w skrócie: CNC&IT.

Dzień 28 maja w naszej szkole był jednocześnie dniem otwartym i dniem projektów. IMG 0553

Dla nas stał się okazją do upowszechnienia naszego projektu, pochwalenia się działaniami i zakupami zrealizowanymi w ramach naszego przedsięwzięcia. Przy okazji stworzylismy różnego rodzaju gazetki oraz tabele przedstawiające nasze działania.

Zaprezentowaliśmy również drukarkę 3D, która także została zakupiona w ramach projektu CNC&IT. Zachęcaliśmy tym samym młodzież do uczestnictwa w dodatkowych zajęciach planowanych w nastepnym roku szkolnym, gdzie będziemy uczyć się programu blender, projektować wydruki, i drukować.

IMG 0547Projekt był bardzo udany i urozmaicony. Odowiedzieliśmy Chorwację, Hiszpanię, Słowenię i Turcję. Uczniowie na wyjazdach mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z programu Katia, gdzie tworzyli projekt, który następnie był wykonany na maszynach CNC. Oprócz tego mieliśmy możliwość zapoznania się z metodami nauczania i wyposażeniem pracowni, zarówno komputerowych, jak i do nauczania zawodu. Oprócz zajęć praktycznych korzystaliśmy z wymiany i przeznaczyli czas na  rekreację. Zwiedzaliśmy ciekawe miejsca, w Hiszpanii i Chorwacji, spędziliśmy trochę czasu nad morzem, w Słowenii braliśmy udział w rywalizacji na Gokartach, gdzie nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce!

W planach mamy zamiar wziąć udział w następnym projekcie - budowanie Drona, chcemy bowiem drukować podzespoły, i sprawić, by dron latał. Mamy nadzieję, że się powiedzie. Trzymamy kciuki!

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!