foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

IMG 0453Ten rok szkolny jest ostatnim rokiem pracy w projekcie w ramach programu Leonardo da Vinci Compile New Competencies and Implement them to Teaching - w skrócie: CNC&IT.

Dzień 28 maja w naszej szkole był jednocześnie dniem otwartym i dniem projektów. IMG 0553

Dla nas stał się okazją do upowszechnienia naszego projektu, pochwalenia się działaniami i zakupami zrealizowanymi w ramach naszego przedsięwzięcia. Przy okazji stworzylismy różnego rodzaju gazetki oraz tabele przedstawiające nasze działania.

Zaprezentowaliśmy również drukarkę 3D, która także została zakupiona w ramach projektu CNC&IT. Zachęcaliśmy tym samym młodzież do uczestnictwa w dodatkowych zajęciach planowanych w nastepnym roku szkolnym, gdzie będziemy uczyć się programu blender, projektować wydruki, i drukować.

IMG 0547Projekt był bardzo udany i urozmaicony. Odowiedzieliśmy Chorwację, Hiszpanię, Słowenię i Turcję. Uczniowie na wyjazdach mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z programu Katia, gdzie tworzyli projekt, który następnie był wykonany na maszynach CNC. Oprócz tego mieliśmy możliwość zapoznania się z metodami nauczania i wyposażeniem pracowni, zarówno komputerowych, jak i do nauczania zawodu. Oprócz zajęć praktycznych korzystaliśmy z wymiany i przeznaczyli czas na  rekreację. Zwiedzaliśmy ciekawe miejsca, w Hiszpanii i Chorwacji, spędziliśmy trochę czasu nad morzem, w Słowenii braliśmy udział w rywalizacji na Gokartach, gdzie nasi uczniowie zajęli trzecie miejsce!

W planach mamy zamiar wziąć udział w następnym projekcie - budowanie Drona, chcemy bowiem drukować podzespoły, i sprawić, by dron latał. Mamy nadzieję, że się powiedzie. Trzymamy kciuki!

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

b_150_100_16777215_00_images_logo_wspierajmy_hospicja.png

Login Form

Who's Online

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!