foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

warsztaty26 września 2015 roku w Teatrze Nowym w Zabrzu odbyły się warsztaty aktorskie, na których obecni byli uczniowie z zajęć dziennikarsko-artystycznych z okazji Metropolitalnej Nocy Teatrów, aby każdy z nas mógł poznać od podstaw świat aktorski, zobaczyć co składa sie na aspekty dobrej  gry oraz jak dobrze nauczyć się tego zawodu. Podczas pierwszej lekcji mieliśmy wydobyć z siebie swój "prawdziwy i pełny" głos, w tym celu wykonywaliśmy rozmaite, a na pewno niespotykane na co dzień ćwiczenia. Zajęcia przeprowadzone przez Grzegorza Cinkowskiego odbyły się w bardzo zabawnej i luźnej atmosferze, dlatego upłynęły dość szybko. Drugie natomiast - pod okiem Joanny Romaniak - miały rozwinąć nasz umysł, a w szególności wyobraźnię. Wykonywaliśmy w tym celu ćwiczenia, podczas których szybko wymyślaliśmy tłumaczenia nieistniejących słów. Bawiliśmy się także w grę polegającą na zaufaniu oraz odgadnięciu nastrojów uczestników przedsięwzięcia. Wszystko odbyło się w miłej atmosferze. O warsztatach z pewnością każdy zachowa ciepłe wspomnienia, może nawet spróbuje swoich sił w aktorstwie lub na początek chociaż w szkolnym kółku teatralnym. 

Aleksandra Augustyniak kl. 2o

Aktualności TVZ z dnia 29.09.2015

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!