Dnia 29 września klasa 2m wraz z wychowawcą  p. Anną Ośmiałowską została zaproszona na Ogólnopolską Konferencję Ekologiczną pt. „Niska emisja – problem współczesnych ludzi” organizowaną  przez PTH „ Technika” w Gliwicach. W trakcie konferencji p. Anna Ośmiałowska wystąpiła  z referatem ukazującym realizację ubiegłorocznego szkolnego projektu ekologicznego „Nie dla niskiej emisji, czyli czy wiesz czym oddychasz?” - prowadzonego pod patronatem NFOŚiGW. Tematyka referatu omawiała problemy zanieczyszczenia powietrza w Mikulczycach i okolicach Zabrza, w tym prace badawcze, jakie prowadziła klasa 2m.

Prelekcje naukowców zaproszonych na konferencję wniosły wiele wiedzy o zagrożeniach, aspektach prawnych, sposobach zapobiegania i metodach badań nad niska emisją w Polsce i na świecie dla wszystkich uczestników.

p. A. Ośmiałowska