foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w działaniach wpisujących się w Ogólnopolski Tydzień Kariery 2015, który odbył się pod hasłem „Poznaj swojego doradcę kariery”. Działania prowadzone w ramach corocznej akcji Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych miały na celu propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery zawodowej.

19.10.2015r. w ramach OTK w naszej szkole dla uczniów III klas gimnazjum zorganizowano zajęcia otwarte prowadzone przez nauczycieli przedmiotów zawodowych. Ich celem było przybliżenie kierunków kształcenia oraz prezentacja pracowni przedmiotów zawodowych. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów oraz prezentacji.

22.10.2015r.  grupa uczniów wzięła udział w „Dniach otwartych pracowni przedmiotów zawodowych" w Centrum Kształcenia Praktycznego i Zawodowego w Zabrzu. Podczas zwiedzania młodzież mogła zapoznać się z nowoczesnymi pracowniami, w których zdobywa się wiedzę i umiejętności dotyczące poszczególnych zawodów. Uczniowie zwiedzili pracownię mechaniczną, samochodową, elektryczną, mechatroniki, budowlaną, fryzjerską, kosmetyczną, pracownię maszyn do obróbki metalu sterowaną numerycznie oraz niedawno oddaną do użytku - pracownię odnawialnych źródeł energii.

To były owocne zajęcia, które przybliżyły - w pewnien sposób - naszym uczniom możliwości kształcenia.

p. D. Bieniek

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!