Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w działaniach wpisujących się w Ogólnopolski Tydzień Kariery 2015, który odbył się pod hasłem „Poznaj swojego doradcę kariery”. Działania prowadzone w ramach corocznej akcji Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych miały na celu propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery zawodowej.

19.10.2015r. w ramach OTK w naszej szkole dla uczniów III klas gimnazjum zorganizowano zajęcia otwarte prowadzone przez nauczycieli przedmiotów zawodowych. Ich celem było przybliżenie kierunków kształcenia oraz prezentacja pracowni przedmiotów zawodowych. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów oraz prezentacji.

22.10.2015r.  grupa uczniów wzięła udział w „Dniach otwartych pracowni przedmiotów zawodowych" w Centrum Kształcenia Praktycznego i Zawodowego w Zabrzu. Podczas zwiedzania młodzież mogła zapoznać się z nowoczesnymi pracowniami, w których zdobywa się wiedzę i umiejętności dotyczące poszczególnych zawodów. Uczniowie zwiedzili pracownię mechaniczną, samochodową, elektryczną, mechatroniki, budowlaną, fryzjerską, kosmetyczną, pracownię maszyn do obróbki metalu sterowaną numerycznie oraz niedawno oddaną do użytku - pracownię odnawialnych źródeł energii.

To były owocne zajęcia, które przybliżyły - w pewnien sposób - naszym uczniom możliwości kształcenia.

p. D. Bieniek