foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

20151104 145310Dnia 4 listopada grupa maturzystów z naszej szkoły wraz z nauczycielami HIS-u, wybrała się do Muzeum Śląskiego. Nową atrakcję Katowic otworzono niedawno, bo dopiero 26 czerwca tego roku. Wyjazd bardzo nas zainteresował. W zbiorach Muzeum Śląskiego możemy zobaczyć między innymi kolekcję sztuki nieprofesjonalnej, fotografii artystycznej i dokumentalnej, malarstwo polskie sprzed i po 1945 roku, gdzie znajdują się m.in. prace Jana Matejki czy Stanisława Wyspiańskiego. Do tych zbiorów zaliczyć można również bogatą polską plastykę sceniczną oraz zbiory etnograficzne. Budynek niemal w całości ukryty jest pod ziemią, mimo to udało się zaprojektować ogromne sale wystawowe. Ich wysokość sięga 13 metrów i oświetlają je charakterystyczne sześciany, które wystają na powierzchnię.20151104 140215
Uczniowie mieli zaledwie dwie godziny na zwiedzanie, to mało na tak duży obiekt, żeby prawdziwie poobcować ze sztuką, dlatego wielu z nas myśli nad tym, by wybrać się tam ponownie. To miejsce należy do bardzo specyficznych i spektakularnych, zainteresowało młodzież i nauczycieli. Myślę, że każdy z nas, nie tylko interesujący się sztuką, znajdzie tu dla siebie miejsce, gdyż oprócz zwiedzania jest również czas na zabawę integracyjną i edukację.

To nie był stracony czas, bo wyjazd się wszystkim bardzo spodobał.

Patrycja Stoll kl. 3o

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!