20151104 145310Dnia 4 listopada grupa maturzystów z naszej szkoły wraz z nauczycielami HIS-u, wybrała się do Muzeum Śląskiego. Nową atrakcję Katowic otworzono niedawno, bo dopiero 26 czerwca tego roku. Wyjazd bardzo nas zainteresował. W zbiorach Muzeum Śląskiego możemy zobaczyć między innymi kolekcję sztuki nieprofesjonalnej, fotografii artystycznej i dokumentalnej, malarstwo polskie sprzed i po 1945 roku, gdzie znajdują się m.in. prace Jana Matejki czy Stanisława Wyspiańskiego. Do tych zbiorów zaliczyć można również bogatą polską plastykę sceniczną oraz zbiory etnograficzne. Budynek niemal w całości ukryty jest pod ziemią, mimo to udało się zaprojektować ogromne sale wystawowe. Ich wysokość sięga 13 metrów i oświetlają je charakterystyczne sześciany, które wystają na powierzchnię.20151104 140215
Uczniowie mieli zaledwie dwie godziny na zwiedzanie, to mało na tak duży obiekt, żeby prawdziwie poobcować ze sztuką, dlatego wielu z nas myśli nad tym, by wybrać się tam ponownie. To miejsce należy do bardzo specyficznych i spektakularnych, zainteresowało młodzież i nauczycieli. Myślę, że każdy z nas, nie tylko interesujący się sztuką, znajdzie tu dla siebie miejsce, gdyż oprócz zwiedzania jest również czas na zabawę integracyjną i edukację.

To nie był stracony czas, bo wyjazd się wszystkim bardzo spodobał.

Patrycja Stoll kl. 3o

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!