foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Konkurs gwarowy odbył się w tym roku w dniu 12 listopada. Wzięło w nim udział siedmiu uczestników, którzy mieli wykazać się sprawnością językową oraz opowiedzieć historię dotyczącą bohaterów mitologii śląskiej: straszków, beboków, meluzyn , Skarbnika itp. Najwięcej kłopotów sprawiły fraszołki, które trzeba było przetłumaczyć na język literacki, zachowując przy tym rytm wiersza.

Zwycięzcami zostali: 

Talaga Bartosz z 3s (1 miejsce),

Kotyl Rafał z 1b/d (2 miejsce),

Feber Dawid z 1b/d (3 miejsce).

Nagrody stanowiły koszulki ze śląskimi napisami, skarpetki (zoki) w śląskie wzory, a uczeń znajdujący się na pierwszej pozycji otrzymał karty do skata. Wymienione wyżej przedmioty zostały zakupione w specjalnym śląskim sklepie w Katowicach, który nosi wdzięczną nazwę ,,Gryfnie''.

p. Z. Zappel

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!