Za nami IV edycja gali „U nos w Mikulach – śląskie straszydla”. We wtorek - 17.11.2015r. na scenie MDK pojawiły się postaci skarbnika, czarownicy, Mikulemeluzyny, utopca, szczigi, zmory i diobła. Wierszyki, scenki oraz tańce zachwyciły publiczność w domu kultury. W uroczystości wzięły udział maluszki z przedszkoli nr 35 i 45  oraz Zespołu Przedszkoli nr 1, a także dzieci ze szkół nr 24 oraz 26 oraz młodzież z Zespołu Szkół nr 10.  Dzieci były niezwykle przekonywujace. Odgrywały swe role, posługując się gwarą śląską. Na końcu gali  wystąpił zespół „Maczki”.

Dziękujemy serdecznie za przygotowanie ciekawej imprezy paniom: E. Dudzie, Z. Zappel, J. Wienchor., B. Baksik, E. Dyl, M. Kocurowi i Ilonie Cieśli.

Do zobaczenia za rok!