foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

ptaki1Jak co miesiąc, tak i w listopadzie, a dokładnie w czwartek 17-go chętni uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej spotkali się wieczorem w szkole, aby wspólnie obejrzeć film pod opieką pani Iwony Wieczorek - Bartkowiak. Tym razem zaprezentowany został amerykański dreszczowiec z lat 60-tych Alfreda Hitchcocka. „Ptaki”. To nie tylko zwykły thriller, ale dzieło pełne ukrytych znaczeń, które zmusza widza do myślenia i próby rozwiązania zagdek czy metafor wplecionych przez Hitchcocka. W rolach głównych obsadzono ówczesne gwiazdy kina - Roda Taylora i Tippi Hedren. W trakcie oglądania, pomiędzy uczniami, rozgorzała dysuksja na temat tego, co chciał przekazać nam reżyser, choć zdania były podzielone w jednym aspekcie wszyscy się zgadzali - to bardzo ciekawy film. Oczywiście całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze i przy smacznym poczęstunku. Wszyscy uczestnicy już nie mogą się doczekać kolejnego „klapsa”!

A. Małachowska kl. 3o

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!