ptaki1Jak co miesiąc, tak i w listopadzie, a dokładnie w czwartek 17-go chętni uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej spotkali się wieczorem w szkole, aby wspólnie obejrzeć film pod opieką pani Iwony Wieczorek - Bartkowiak. Tym razem zaprezentowany został amerykański dreszczowiec z lat 60-tych Alfreda Hitchcocka. „Ptaki”. To nie tylko zwykły thriller, ale dzieło pełne ukrytych znaczeń, które zmusza widza do myślenia i próby rozwiązania zagdek czy metafor wplecionych przez Hitchcocka. W rolach głównych obsadzono ówczesne gwiazdy kina - Roda Taylora i Tippi Hedren. W trakcie oglądania, pomiędzy uczniami, rozgorzała dysuksja na temat tego, co chciał przekazać nam reżyser, choć zdania były podzielone w jednym aspekcie wszyscy się zgadzali - to bardzo ciekawy film. Oczywiście całe spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze i przy smacznym poczęstunku. Wszyscy uczestnicy już nie mogą się doczekać kolejnego „klapsa”!

A. Małachowska kl. 3o