W dniu 01.12.2015 roku odbył się IV Konkurs Wiedzy o Zabrzu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu. Organizatorami byli nauczyciele bibliotekarze Zespołu Szkół nr 5. Patronat nad wyżej wspomnianym konkursem miejskim objęli Prezydent Zabrza, Polski Komitet do Spraw UNESCO oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkół Polskich.konkurs o Zabrzu

Konkursowe zmagania toczyły się w dwóch kategoriach: szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Gimnazjaliści pisali test z wiadomości o Zabrzu. Natomiast uczestnicy ze Szkół Ponadgimnazjalnych oprócz testu musieli jeszcze przedstawić krótką prezentację na temat wybranego obiektu. Gościem specjalnym był pan Walerjański, który przedstawił w krótkim wykładzie przemiany zachodzące w nazwie naszego grodu na przestrzeni dziejów. Aulę zdobiły rysunki i szkce pana Józefa Jonika.

Przedstawicielami naszej szkoły byli: Szymon Sieklucki uczeń klasy 2C gimnazjum oraz Jowita Pieniążkowska z klasy 1m LO. Szymon Sieklucki zdobył drugie miejsce w Zabrzu w kategorii gimnazjalistów. Jowita Pieniążkowska zdobyła również drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci biletów do kina i teatru, pendrivy i inne gadżety związane z Zabrzem. Gratulujemy i życzymy w przyszłości pierwszych miejsc!

p. Z. Zappel