foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

W dniu 01.12.2015 roku odbył się IV Konkurs Wiedzy o Zabrzu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu. Organizatorami byli nauczyciele bibliotekarze Zespołu Szkół nr 5. Patronat nad wyżej wspomnianym konkursem miejskim objęli Prezydent Zabrza, Polski Komitet do Spraw UNESCO oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkół Polskich.konkurs o Zabrzu

Konkursowe zmagania toczyły się w dwóch kategoriach: szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Gimnazjaliści pisali test z wiadomości o Zabrzu. Natomiast uczestnicy ze Szkół Ponadgimnazjalnych oprócz testu musieli jeszcze przedstawić krótką prezentację na temat wybranego obiektu. Gościem specjalnym był pan Walerjański, który przedstawił w krótkim wykładzie przemiany zachodzące w nazwie naszego grodu na przestrzeni dziejów. Aulę zdobiły rysunki i szkce pana Józefa Jonika.

Przedstawicielami naszej szkoły byli: Szymon Sieklucki uczeń klasy 2C gimnazjum oraz Jowita Pieniążkowska z klasy 1m LO. Szymon Sieklucki zdobył drugie miejsce w Zabrzu w kategorii gimnazjalistów. Jowita Pieniążkowska zdobyła również drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci biletów do kina i teatru, pendrivy i inne gadżety związane z Zabrzem. Gratulujemy i życzymy w przyszłości pierwszych miejsc!

p. Z. Zappel

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!