foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Człowiek który jest wszędzie – tym oto mianem uczniowie wielokrotnie określają Marka Matloka, nauczyciela fizyki w naszej szkole. Jest on nie tylko niezwykle aktywnym popularyzatorem fizyki na terenie całego Zabrza, potrafiącym zmobilizować do działania nawet największego oportunistę, lecz także bierze udział w licznych akcjach charytatywnych i społecznych. Współpracuje ze schroniskiem Psitul Mnie, inicjując wraz z młodzieżą zbiórki dla zwierząt, a także wspiera Dom Dziecka. Poza tym, związany jest z zabrzańskim sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jako pasjonat biegów organizuje zajęcia dla uczniów pod hasłem „Biegaj z Pileckim” oraz biegi związane z wartościami patriotycznymi. Warto przy tym wspomnieć, że Marek Matlok jest wielokrotnym maratończykiem, a nawet brał udział w biegach na dłuższe dystanse. Za tę działalność został nagrodzony orderem „Kropla tęczy”, którego uroczyste wręczenie odbyło się 16 marca w MOK „GUIDO”. Jest to bez wątpienia wyjątkowe wyróżnienie, które stało się ukoronowaniem pracy naszego nauczyciela, a które przyjął z typową dla siebie skromnością. Jesteśmy z niego dumni i serdecznie gratulujemy! Nie musimy życzyć dalszego zaangażowania, bo mamy pewność, że nadal pozostanie tak bardzo aktywny społecznie

Magdalena Archacka kl. III m  

 TVZ z dnia 17 marca

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!