foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Madzi okrPo niezwykle udanych dla uczniów naszej szkoły eliminacjach miejskich 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, dwunastego kwietnia zaprezentowaliśmy się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Katowicach. Warto przy tym wspomnieć, że tamtejsza scena jest z pewnością warta uwagi, głównie dzięki bardzo dobrej atmosferze, jak również wyposażeniu i organizacji na najwyższym poziomie.

            Tego dnia rywalizacja – bardzo wyrównana zresztą – odbywała się w dwóch kategoriach: poezji śpiewanej, w której zaprezentowały się nasze dwie uczennice: Milena Wojtek oraz Aleksandra Rojek wraz z wspaniałym zespołem instrumentalistów w składzie: Agata Kornacka, Karolina Badura, Paulina Pudlo, Adam Koziński, Adam Stryjakiewicz, Wojciech Stenzel i Michał Koziński. W drugiej kategorii – „wywiedzione ze słowa” – wystąpiła Magdalena Archacka, zdobywając pierwsze miejsce i uzyskując tym samym awans do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w dniach 7-8 maja w Częstochowie. To ogromny sukces dla Zabrza, gdyż do tej pory tylko kilku uczniom udało się w tej kategorii "wyjść" z Katowic. Brawo!

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom bardzo udanych występów, jak również mistrzowi ich sukcesów: Beacie Wyrzykowskiej-Piesik, która od wielu lat wspiera naszych młodych artystów. Pozostaje tylko życzyć dalszego rozwoju i owocnej pracy!

grupa artystyczna

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!