Madzi okrPo niezwykle udanych dla uczniów naszej szkoły eliminacjach miejskich 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, dwunastego kwietnia zaprezentowaliśmy się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Katowicach. Warto przy tym wspomnieć, że tamtejsza scena jest z pewnością warta uwagi, głównie dzięki bardzo dobrej atmosferze, jak również wyposażeniu i organizacji na najwyższym poziomie.

Tego dnia rywalizacja – bardzo wyrównana zresztą – odbywała się w dwóch kategoriach: poezji śpiewanej, w której zaprezentowały się nasze dwie uczennice: Milena Wojtek oraz Aleksandra Rojek wraz z wspaniałym zespołem instrumentalistów w składzie: Agata Kornacka, Karolina Badura, Paulina Pudlo, Adam Koziński, Adam Stryjakiewicz, Wojciech Stenzel i Michał Koziński. W drugiej kategorii – „wywiedzione ze słowa” – wystąpiła Magdalena Archacka, zdobywając pierwsze miejsce i uzyskując tym samym awans do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w dniach 7-8 maja w Częstochowie. To ogromny sukces dla Zabrza, gdyż do tej pory tylko kilku uczniom udało się w tej kategorii "wyjść" z Katowic. Brawo!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom bardzo udanych występów, jak również mistrzowi ich sukcesów: Beacie Wyrzykowskiej-Piesik, która od wielu lat wspiera naszych młodych artystów. Pozostaje tylko życzyć dalszego rozwoju i owocnej pracy!

grupa artystyczna