foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Dnia 10 maja 2016 roku odbyła się impreza miejska zatytułowana ,,Uliczne czytanie'', która została zorganizowana przez Bibliotekę ZSO nr 11 w Zabrzu we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką oraz MDK nr 2 w Zabrzu. Celem inicjatywy było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców miasta Zabrze. Impreza obejmowała takie wydarzenia jak: heppening  plenerowy zatytułowany ,,W Zabrzu dobrze mi się czyta.'', konkurs na najciekawsze przebranie prezentujące bohaterów ulubionej książki, konkurs na najciekawsze hasła czytelnicze.

Zespół Szkół nr 10 reprezentowało osiem osób z różnych klas gimnazjum i liceum. Banery i plakaty przedstawiające naszą szkołę oraz upowszechniające czytanie książek przygotowała młodzież przy pomocy bibliotekarzy szkolnych. Na heppening uczniowie udali się z opiekunką p.Zappel. Grupa prezentowała się atrakcyjnie i przyciągała uwagę innych uczestników i mieszkańców Zabrza. Uczennica klasy 1B gimnazjum udzieliła wywiadu TV Zabrze na temat czytanej przez siebie książki.

W ramach imprezy zorganizowano bookcrossing (wymiana książek), któremu towarzyszyła dyskusja młodych czytelników.

p. Z. Zappel

 

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

RODO

wst

relpol

phoenix contact

LAPP GROUP

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!