Dnia 10 maja 2016 roku odbyła się impreza miejska zatytułowana ,,Uliczne czytanie'', która została zorganizowana przez Bibliotekę ZSO nr 11 w Zabrzu we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką oraz MDK nr 2 w Zabrzu. Celem inicjatywy było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców miasta Zabrze. Impreza obejmowała takie wydarzenia jak: heppening  plenerowy zatytułowany ,,W Zabrzu dobrze mi się czyta.'', konkurs na najciekawsze przebranie prezentujące bohaterów ulubionej książki, konkurs na najciekawsze hasła czytelnicze.

Zespół Szkół nr 10 reprezentowało osiem osób z różnych klas gimnazjum i liceum. Banery i plakaty przedstawiające naszą szkołę oraz upowszechniające czytanie książek przygotowała młodzież przy pomocy bibliotekarzy szkolnych. Na heppening uczniowie udali się z opiekunką p.Zappel. Grupa prezentowała się atrakcyjnie i przyciągała uwagę innych uczestników i mieszkańców Zabrza. Uczennica klasy 1B gimnazjum udzieliła wywiadu TV Zabrze na temat czytanej przez siebie książki.

W ramach imprezy zorganizowano bookcrossing (wymiana książek), któremu towarzyszyła dyskusja młodych czytelników.

p. Z. Zappel