DSC 094625 września w Mikulczyckim Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się akcja "Ratujmy życie". Jej celem była promocja idei dawstwa szpiku kostnego. Kilkunastu uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami zostało wolontariuszami fundacji DKMS. Razem z przedstawicielami Rady Dzielnicy pomagali w przyjmowaniu chętnych, którzy chcieli dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku kostnego. W Polsce notuje się rocznie ok. 10 tys. zachorowań na nowotwory krwi, czyli tzw."białaczki". Jedną z metod leczenia jest przeszczep szpiku. W ostatnich latach, dzięki niesłychanemu postępowi w dziedzinie transplantologii, leczenie przeszczepieniem szpiku stało się w pełni uznaną metodą zapobiegawczą.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji, zarówno wolontariuszom, jak i tym, którzy zdecydowali się na tak wspaniały krok i wpisali na listę potencjalnych dawców.

p. Anita Prygiel