26 maja 2017 roku odbył się Dzień otwartych Drzwi. Tego dnia gimnazjaliści klas III brali udział w ciekawych zajęciach i warsztatach.

• W sali 108 pani Małgorzata Jurczyk zapoznała ich z projektem Drone Team i pokazala jak działa drukarka 3D.
  • Pani Anna Ośmiałowska zachęcała do poznania swojego organizmu i zdrowego odżywiania.
  • W kąciku fizycznym pana Marka Matloka uczniowie oglądali ciekawe doświadczenia fizyczne.
  • Z paniami Eleonorą Czybą i Marią Przybyłowicz cięli dowody matematyczne.
  • Ofertę edukacyjną Technikum przedstawił pan Michał Gabryś.
  • Muzykę filmową wykonał zespół pani Beaty Wyrzykowskie-j Piesik.
  • O Unię Europejską pytała pani Sonia Kafel.
  • O projektach zagranicznych opowiadała pani Iwona Słonka.
  • Pan Daniel Skowroński ze swoim zespołem nauczycieli wychowania fizycznego czekał na Sali gimnastycznej.
  • W punkcie informacyjnym na mlodzież czekal pan Sławomir Nadolski aby przedstawić ofertę edukacyjną Liceum i Technikum i warunki rekrutacji.
  • Nad wszystkim czuwały Irena Bacz i Dorota Bajer.

Oprócz naszych gimnazjalistów odwiedzila nas młodzież z Gimnazjum nr 21,11,Salezjanie z Zabrza i   Zespolu Szkół nr 1 z Rudy Śląskiej.

To był ciekawy dzień.