foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Czytaj więcej: VI Wieczór Poezji z owacjami na stojąco!18 stycznia 2018 w restauracji Impresja odbył się VI Wieczór Poezji. Tegoroczna edycja wydarzenia przybrała formę koncertu muzyki filmowej, a jej hasłem było „Muzyka łagodzi obyczaje”.

Podczas dwuczęściowego spektaklu można było usłyszeć utwory znane z hitów filmowych takich jak Piękna i Bestia, Skyfall, Requiem dla Snu, Zapach Kobiety, La La Land, czy nawet 50 Twarzy Greya – wszystkich w wykonaniu naszego szkolnego zespołu Zdziesiątkowani oraz zaprzyjaźnionych muzyków (Katarzyny Kobielnik i Emanuela Zemły). Na medal spisali się zarówno wykonawcy wokalni (tutaj na szczególną pochwałę zasługują wyjadacze Adam Stryjakiewicz i Dominika Pisarska, a także debiutant Damian Tomczyk oraz Oliwia Szybowska), jak i niezawodni akompaniatorzy (P. Pudlo, L. Piesik, R. Pudlo, T. Rossa, K. Badura, D. Pisarska, D. Walz i W. Walz).

Rzecz jasna, podczas Wieczoru Poezji nie mogło zabraknąć sztuki recytatorskiej oraz występów szkolnego kabaretu, które kolejno zmusiły do przemyśleń i rozbawiły do łez zgromadzoną widownię. Gości zachwycić mógł też występ baletowy w wykonaniu Karoliny Badury.Czytaj więcej: VI Wieczór Poezji z owacjami na stojąco!

Wydarzenie można zdecydowanie uznać za wielki sukces, o czym świadczyć mogły dwukrotne owacje na stojąco dla artystów od widowni wypełniającej Impresję po same brzegi. Kolejną udaną edycję Wieczoru Poezji zawdzięczać możemy nie tylko wybitnym uczniom Zespołu Szkół nr 10 i cichym bohaterom zaplecza technicznego (M. Wilk i K. Łuczak), lecz przede wszystkim pani Beacie Wyrzykowskiej-Piesik oraz pani Katarzynie Kowalskiej-Bławat, które przygotowały przedstawienie, wkładając w nie wiele trudu i serca.

 Gratulacje dla młodych artystów i ich artystycznych przewodników!

M. Wilk kl. 2m

Maturzyści się bawią!

Rok szkolny 2017/2018 jest dla tegorocznych uczniów klas 3 liceum i 4 technikum z pewnością najważniejszy. Przygotowania trwają do matury, ale także do studniówki, która odbędzie się już za chwilę bo 28 stycznia.Z tej okazji Zespół Szkół nr 10 obchodził Dzień Żaka. Maturzyści przygotowali wiele atrakcji. Największą popularnością cieszyła…

Read more: Maturzyści się bawią!

Czytaj więcej: Zapraszamy na VI wieczór poezji!!!Młodzież ZS nr 10 wraz z opiekunami zapraszają serdecznie na VI już Wieczór Poezji pt. Muzyka łagodzi obyczaje, który odbędzie się 18 stycznia 2018 roku o godz. 19:00 w restauracji Impresja w Zabrzu. 

W programie muzyka filmowa polska i zagraniczna, dawna i współczesna, piosenki, w wykonaniu naszych szkolnych solistów, kabarety, a wszystko w ciekawy sposób zaaranżowane przez zespół zdziesiątkowani.

Będzie ciekawie i uroczyście - zapraszamy!

Read more: Zapraszamy na VI wieczór poezji!!!

28 listopada 2017 r.  uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Literaturze Młodzieżowej zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 3 w Zabrzu, w którym należało wykazać się znajomością takich pozycji książkowych, jak:  „Gwiazd naszych wina”, „Papierowe miasta”, „Niezgodna”, „Zbuntowana” czy „Igrzyska Śmierci”. 

Agnieszka Kołodziej z klasy Io zajęła 4 miejsce! To uczennica p. B. Chrost.

Gratulujemy sukcesu! Zachęcamy młodzież do czytania!

Read more: Agnieszka Kołodziej IV w Miejskim Konkursie Wiedzy o Literaturze Młodzieżowej!

Aktywizacja uczniów poprzez projekty w ZS10 - konferencja

W dniu 21 listopada 2017 roku w Zespole Szkół nr 10 odbyła się konferencja upowszechniająco-szkoleniowa p.t. Aktywizacja uczniów poprzez projekty w ZS10 mająca na celu przybliżenie uczniom świata dronów, mbotów oraz przedstawienie wrażeń z odbytych przez uczniów praktyk zagranicznych. Konferencję zaszczycili swoją obecnością między innymi Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu pani Ewa Wolnica, Przewodniczący Komisji Oświaty pan Janusz Bieniek oraz przedstawiciele szkół zawodowych Zabrza i Rudy Śl., a także pan Waldemar Śliwa z zaprzyjaźnionej z Zespołem Szkół nr 10 firmy Emtel. Konferencję otworzył dyrektor Zespołu Szkół nr 10 Mirosław Mendecki.  

W czerwcu 2017 roku grupa uczniów pod opieką Karoliny Czerny, Michała Gabrysia, Adriana Świtały i Krzysztofa Grocholi udała się do Schkeuditz Gut Wehlitz, gdzie w placówce zagranicznego partnera Naszej szkoły – „Vitalis” był realizowany projekt „Zagraniczna praktyka dobrym startem w dorosłą przyszłość” realizowany ze środków "PO WER". W czasie konferencji wrażenia z udziału w projekcie opisali pod wspólnym hasłem – Jak praktyki zawodowe za granicą wpłynęły na dalszą naukę? – przedstawiciele dwóch zawodów kształconych w Technikum nr 7 – Piotr Ramola (technik informatyk) oraz Arkadiusz Dokupil (technik elektronik).

Projekt StemJam reprezentowała pani Bożena Bekas, szkolny koordynator projektu. W czasie krótkiej prezentacji przedstawiła partnerów projektu: Colegio Engeba (Hiszpania), Sultantepe (Turcja), Berenini (Włochy) oraz partnera technologicznego AIJU (Hiszpania), a także omówiła bieżące działania projektowe, spotkania i plany na przyszłość. Pani Wirginia Tomczyk w prezentacji p.t. Programowanie w szkole podstawowej - wykorzystanie   robotów mbot opisała dotychczasowe sukcesy zespołu projektowego złożonego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 27 i Gimnazjum nr 10 oraz planowane kolejne zadania wymyślane dla małych robotów.

Z kolei pani Małgorzata Jurczyk, która jest koordynatorem międzynarodowego projektu Drone Team, zaprezentowała sukcesy, cele i działania projektu. Na zakończenie konferencji Tomasz Kądziołka, członek zespołu projektowego, opisał Aplikacje mobilne na przykładzie aplikacji tworzonych na potrzeby projektu Drone Team. …

Read more: Aktywizacja uczniów poprzez projekty w ZS10 - konferencja

Talent wierszowania dla Dominiki Pisarskiej i Karoliny Badury (akompaniament)!

27 listopada w MDK w Gliwicach miało miejsce spotkanie wrażliwej młodzieży recytującej i śpiewającej. Na tzw. wierszowanie, czyli Lieracki Hyde-Park wybrał się i nasz zespół zdziesiątkowani tym razem w składzie Dominika Pisarska (śpiew) i Karolina Badura (akompaniament). Jak zwykle zostaliśmy zauważeni i otrzymaliśmy tytuł „talent wierszowania”.

Konkurs jest dość nietypowy,…

Read more: Talent wierszowania dla Dominiki Pisarskiej i Karoliny Badury (akompaniament)!

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

Czytaj więcej: Zapraszamy na konsultacje!

Login Form

Who's Online

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!