foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
+48 32 271 11 77
school@zs10.zabrze.pl

Zespół Szkół nr 10

41-807 Zabrze, ul. Chopina 26

Czytaj więcej: Zuzanna Gajdzik pierwsza w turnieju Promuj Śląsk!15 listopada w Chorzowskim Centrum Kultury, w siedzibie Lekkiego Teatru Przenośnego,  miały miejsce przesłuchania XIX wojewódzkiego turnieju recytatorskiego pt. Promuj Śląsk. W zmaganiach wzięło udział 28 przedstawicieli klas 7 szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Poziom był wysoki, a recytatorzy dobrze przygotowani. Tym bardziej nam miło donieść, że Zuzanna Gajdzik okazała się w turnieju najlepsza i zdobyła I miejsce. Przedstawiła wiersz naszego zabrzańskiego aktora Zbigniewa Stryja i fragment prozy Janoscha pt. Cholonek, czyli dobry Bóg z gliny.

Gratulujemy Zuzannie i instruktorowi p. B. Wyrzykowskiej-Piesik. Jesteśmy pewni, ze to dopiero początek sukcesów w tym roku szkolnym. 

Wrocław pełen wrażeń i ... krasnali!

26 października nasi dzielni historycy (rozszerzenie klasa II i III) pod opieką pani W. Kruszelnickiej i pani K. Kowalskiej - Bławat wybrali się do Wrocławia, miasta o bardzo bogatej i niezwykle barwnej przeszłości. Młodzież mogła zobaczyć zapierającą dech w piersiach Panoramę Racławicką Jana Styki i Wojciecha Kossaka, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego,…

Read more: Wrocław pełen wrażeń i ... krasnali!

Kolejny sukces szachistów!

Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni - Paul Morphy

W dniach 25.10. - 27.10. 2017r. ZS nr 10 stał się centrum szachowym Zabrza. W rywalizacji szachowej w różnych kategoriach brało udział ponad 110 uczniów z całego miasta.

To, że nasi szachiści w…

Read more: Kolejny sukces szachistów!

Pasowanie naszych najmłodszych!

Zorganizowane w naszej szkole 13 października 2017 roku zabawy otrzęsinowe, przywitały nowe twarze, które od 4 września przekroczyły próg szkoły. W tym roku zamiast poznawać gimnazjalnych pierwszoklasistów, jesteśmy świadkami nowo powstałej szkoły podstawowej nr 27.

Uczniowie klas podstawowych mieli za zadanie "przedstawić siebie", co wykonali bez trudu, z dużą dozą…

Read more: Pasowanie naszych najmłodszych!

Towarzyszymy Festiwalowi Dramaturgii Współczesnej!

"Jego się nie boję. Was się boję, bo was nie znam"

Polacy postrzegają wieś, jako miejsce wypoczynku i pełnie spokoju. Dlatego bardzo często to właśnie ona jest główną bohaterką utworów wielu znanych i szanowanych artystów. Inspirują ich przede wszystkim ciekawe i nieco zanikające już tradycje oraz jej niepowtarzalność pod względem…

Read more: Towarzyszymy Festiwalowi Dramaturgii Współczesnej!

W ramach FDW zagraliśmy bajkę!

Jak wszyscy zdążyliśmy już zauważyć XVII Festiwal "Rzeczywistość Przedstawiona" nie skupia się tylko na sztukach wystawianych w Teatrze Nowym, ale również na wydarzeniach towarzyszących. "A niech to gęś kopnie" to spektakl, który przywędrował wraz z panią Beatą Wyrzykowską - Piesik i jej grupą teatralną "10Kurtyna" prosto do Przedszkola Nr 45…

Read more: W ramach FDW zagraliśmy bajkę!

Polish Croatian English French German Italian Slovak Spanish Turkish

Czytaj więcej: Projekt Ścieżki Kopernika!!!

Login Form

Who's Online

Odwiedza nas 331 gości oraz 0 użytkowników.

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!